Kod da Vinci (2006)

The Da Vinci Code

plakat - Kod da Vinci (2006)

opisy filmu

(9)
 • Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez DCPJ Robert Langdon, harwardzki wykładowca i spec od wszelkich symboli, odkrywa na miejscu szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki- niezwykłej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami samego początku chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że ofiara była członkiem tajnego stowarzyszenia - Zakonu Syjonu - strzegącego od 1099r. największego skarbu ludzkości - Świętego Graala. Ale pozostały tylko 24h. na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Sauniera, albo tajemnica na zawsze przepadnie. Jedynym sprzymierzeńcem, ściganego przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdona, jest piękna Sophie Neveu, agentka kryptograf francuskiego DCJP i zarazem wnuczka Sauniera, która chce odkryć prawdę o swojej rodzinie...

 • Ekranizacja jednej z najbardziej kontrowersyjnych powieści XXI wieku. W Luwrze, zostaje odnalezione ciało jego kustosza. I choć brzmi to jak normalny i przeciętny thriller, wcale taki nie jest. Bowiem u boku kustosza, znajdują skomplikowaną zagadkę, którą rozwiązać potrafi tylko niejaki Robert Langdon (Tom Hanks), amerykański wykładowca historii sztuki; oraz wnuczka kustosza Sophie Neveu (Audrey Tautou)... Jednak to nie jest takie proste jakby się mogło wcześniej wydawać. Zaczynają padać pierwsze oskarżenia i podejrzenia... wszystko wskazuje na to , że nasz amerykański gość, jest głównym podejrzanym o zabójstwo. Teraz musi z panną Neveu rozpocząć wyścig z czasem i... francuskim DCPJ, na którego czele stoi Bezu "Byczek" Fache (Jean Reno). Czy naszym bohaterom uda się oczyścić się z zarzutów i...odkryć jedną z największych zagadek ludzkości?

 • Ofiara popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez policję francuską spec od szyfrów Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu, powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła - Świętego Graala. Do organizacji należał m.in. Leonardo da Vinci i Isaac Newton. Kustosz poświęcił życie, by strzeżony przez zakon sekret nie dostał się w niepowołane ręce...

 • Bohaterem filmu jest wykładowca na Harvardzie, historyk i badacz symboli Robert Langdon, tropiący tajemne stowarzyszenia i sekrety, których ujawnienie może odmienić losy świata. Z ręki zabójcy ginie kustosz Luwru Jacques Sauniere. Wezwany przez francuską policje Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu mordercy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki - niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa. Zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła - Świętego Graala. Langdon musi rozwikłać pozostawioną przez niego łamigłówkę, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych dziełach Leonarda da Vinci - "Mona Lisie" i "Ostatniej Wieczerzy". Ścigany przez policję i bezlitosnego zabójcę, za jedynego sojusznika ma piękną Sophie Neveu, wnuczkę Sauniere'a specjalistkę od kodów i szyfrów...

 • Światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Sauniere, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona starożytnej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy.

 • Profesor Robert Langdon, wybitny amerykański historyk i badacz religijnych symboli jest niemile zaskoczony, gdy w środku nocy policja wzywa go do Luwru. Przyleciał bowiem do Paryża na umówione spotkanie, a na miejscu w muzeum, okazuje się, że popełniono w nim makabryczne morderstwo. Leżący na podłodze, rozebrany do naga, martwy i okaleczony kustosz Jacques Sauniere jest właśnie tą osoba, z którą miał się spotkać.
  Wszystko wskazuje na to, ze Robert Langdon był ostatnią osoba, z którą kustosz miał się zobaczyć przed śmiercią i starał się on pozostawić mu informacje o mordercy. Wskazówki mają postać dziwnych, jakby zaszyfrowanych symboli, zrozumiałych tylko dla specjalisty takiego jak Robert Langdon. Starając się je odczytać, profesor nieoczekiwanie wpada w pułapkę i sam staje się podejrzanym o dokonanie tej zbrodni.
  Pomoc okazuje mu osoba, od której najmniej by się jej spodziewał - agentka policji Sophie Neveu, która, tak jak on, również specjalizuje się w szyfrach. Wspólnie podejmują próbę rozwikłania zagadki symboli pozostawionych przez kustosza. Szybko zauważają, z jej kluczowe elementy znajdują odzwierciedlenie w najsławniejszych obrazach mistrza renesansu, Leonarda da Vinci.
  Im dalej posuwają się w rozszyfrowaniu symboli, tym bardziej trop zbliża ich do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Kolejne ślady prowadzą ich do Londynu, Szkocji i na Maltę. Łamanie kolejnych kodów wiedzie ich do głęboko skrywanej tajemnicy chrześcijan.
  Jednak ich tropem podąża fanatyczny morderca, który za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia sekretu mogącego zmienić losy świata.

 • Robert Langdon jest specjalistą od symboli. Swoją wiedzę wykłada na wielu cenionych uniwersytetach w USA i w Europie. Kiedy go poznajemy znajduje się akurat w Paryżu. Pewnego dnia zostaje popełnione morderstwo na terenie Luwru, którego ofiarą pada sam kustosz. Policja reaguje natychmiast. Na miejscu zbrodni odnajdują ciało zamordowanego oraz masę dziwnych symboli, które umierający pozostawił po sobie. Traf chciał, że wśród napisów i liczb, znalazło się nazwisko Langdona... od tej pory Bezu Fache ma tylko jeden cel - jak najprędzej aresztować Langdona, osądzić i skazać. Sprawy zaczynają się jednak bardzo komplikować, kiedy pojawia się niejaka Sophie Neveu, wnuczka zamordowanego kustosza, która twierdzi, że dziadek pozostawił dla niej zagadkę. Wraz z Robertem rozpoczynają pełną wrażeń i przygód noc, podczas której Sophie dowie się wielu rzeczy na temat swojej rodziny... A co wspólnego ma z tym Zakon Syjonu, ukrywający tajemnicę Świętego Graala?...

 • Film "Kod da Vinci" w reżyserii Rona Howarda, do którego scenariusz napisał Akiva Goldsman to znakomity thriller zrealizowany na motywach światowego bestselleru Dana Browna - wzbudzającej niezwykłe emocje, najbardziej kontrowersyjnej powieści ostatnich lat. Przyłączcie się zatem do historyka i badacza symboli, profesora Roberta Langdona (Zdobywca Oscarów Tom Hanks, 1993 Najlepszy Aktor, "Filadelfia" i 1994 Najlepszy Aktor, "Forrest Gump") i pięknej pani kryptolog Sophie Neveu (Audrey Tautou) w pasjonującym dążeniu do rozwikłania zagadki morderstwa. Wiodący przez Francję i Anglię trop prowadzi ich do tajnego stowarzyszenia odkrywając tajemnicę skrzętnie skrywaną od czasów Chrystusa.

 • W Luwrze zostaje zamordowany kustosz Jacques Sauniere (Jean-Pierre Marielle). Profesor Langdon (Tom Hanks), światowej sławy historyk i badacz symboli, pomaga policji w rozszyfrowaniu śladów znalezionych na miejscu zbrodni. Odkrywa, że zmarły Sauniere był członkiem tajnego bractwa, a jego śmierć może mieć związek z tajemnicą sięgającą początków chrześcijaństwa. Wkrótce Langdon staje się głównym podejrzanym w tej sprawie. W śledztwie pomaga mu wnuczka zamordowanego, policyjna kryptolog, Sophie Neveu (Audrey Tautou). Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Dana Browna.