Kod da Vinci (2006)

The Da Vinci Code

plakat - Kod da Vinci (2006)

pressbook

Synopsis

Światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Sauniere, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona starożytnej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz.

Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy.

Columbia Pictures i Imagine Entertainment mają przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą produkcję Briana Grazera i Johna Calley'a "Kod Da Vinci" /The Da Vinci Code/, z udziałem Toma Hanksa, Audrey Tautou, Iana McKellena, Alfreda Moliny, Jürgena Prochnowa, Paula Bettany i Jeana Reno. Reżyserem obrazu jest Ron Howard. Scenariusz autorstwa Akivy Goldsmana powstał w oparciu o bestsellerową powieść Dana Browna pod tym samym tytułem. W roli producentów wykonawczych filmu wystąpili Todd Hallowell i Dan Brown. Zdjęcia do filmu są dziełem Salvatore Totino. Przy filmie pracowali również scenograf Allan Cameron, montażyści Dan Hanley, A.C.E. i Mike Hill, A.C.E. oraz projektant kostiumów Daniel Orlandi. Muzykę skomponował Hans Zimmer.

Geneza Kodu da Vinci - Droga do ekranizacji
Filmowe postaci i ich Obsada
"Kod da Vinci" od strony wizualnej
Dzieła Leonarda da Vinci: Sztuka & "Kod Leonarda da Vinci"
Historia & "Kod da Vinci"
"Kod da Vinci" - podróż przez Europę