Konklawe (2006)

The Conclave

plakat - Konklawe (2006)

opisy filmu

(5)
 • 1458 rok, 5 lat po przejęciu Konstantynopola przez Turków. Na konklawe 18 kardynałów wybiera spośród siebie nowego papieża. Jest wśród nich 27-letni Rodrigo Borgia, który 34 lata później sam zostaje następcą św. Piotra, przyjmując imię Aleksandra VI.

 • Rok 1458. Rozpoczyna się konklawe, na którym wybrać należy nowego Ojca Świętego. 18 kardynałów próbuje znaleźć tę jedną, właściwą osobę. Zaczyna się wyścig pomiędzy kardynałem Aeneasem Sylviusem Piccolomin, a kardynałem Guillaume D'Estouteville. Obaj chcą zasiąść na Piotrowym Tronie, jednak żaden z nich nie może uzyskać wymaganych 2/3 głosów. Uciekają się do różnych metod w zdobyciu głosów, jednak niczego do końca nie mogą być pewni.

 • "Konklawe" to pełna napięcia i dramaturgii opowieść o władzy, pieniądzach, kobietach, intrygach wśród najważniejszych dostojników rządzących światem.
  Akcja rozgrywa się w Rzymie, w 1458 roku, pięć lat po upadku Konstantynopola i przejęciu go przez islamistów. 27-letni kardynał Rodrigo Borgia rozpoczyna właśnie walkę o najwyższą władzę. Bierze udział w pierwszym w swoim życiu konklawe. W filmie grają takie gwiazdy jak Manu Fullola (El Comisario), Brian Blessed (Hamlet) i James Faulkner (Dziennik Bridget Jones).
  "Konklawe" wyreżyserował Christoph Schrewe (Post Impact) na podstawie oryginalnego scenariusza Paula Donovana (serial LEXX).

  [Opis Dystrybutora]

 • Film na podstawie sekretnych pamiętników papieża Piusa II.

  Pełna napięcia i dramaturgii opowieść o władzy, pieniądzach i intrygach wśród najważniejszych dostojników rządzących światem.

  Rzym. Rok 1458. Pięć lat po upadku Konstantynopola i przejęciu go przez wyznawców Islamu umiera papież Kalikst III pozostawiając Kościół na rozstaju dróg. Świat wstrzymuje oddech zadając sobie pytanie: Kto zostanie nowym Biskupem Rzymu? Kto zasiądzie na tronie jednego z najpotężniejszych władców świata? Odpowiedzi na te pytania udzielić może tylko KONKLAWE, czyli zgromadzenie kardynałów-elektorów.

  Najpotężniejsi dostojnicy Kościoła zostają zamknięci za murami Watykanu, by dokonać wyboru "władcy świata", który wskaże dalszą drogę chrześcijańskiemu światu i skupi w swym ręku ogromną władzę i bogactwo. Jeden z uczestników konklawe, młody kardynał Rodrigo Borgia właśnie rozpoczyna swoją drogę na szczyt. Odkrywa polityczne mechanizmy rządzące Kościołem i szybko zdaje sobie sprawę, że wśród kościelnych dostojników nie brak ludzi gotowych na wszystko w walce o władzę.

  Rodrigo Borgia wie, że jego "głos" podczas konklawe to najważniejsza i najsilniejsza broń, jaką posiada. Umiejętnie ją wykorzystując może nie tylko ocalić życie, ale wzmocnić swą własną pozycję.

  [Opis Dystrybutora]

 • W 1458 roku, pięć lat po tym, jak wyznawcy islamu przejęli Konstantynopol, umiera papież Kalist II. Przed osiemnastoma kardynałami elektorami stoi jedno z najważniejszych zadań - wybór nowego papieża. Zamknięci za murami Watykanu wskazują, kto obejmie najwyższe stanowisko ówczesnego świata i największe bogactwa.
  Wśród dostojników jest 27-letni Rodrigo Borgia, który dopiero zaczyna walkę o najwyższą władzę. Szybko orientuje się, że jego najmocniejszą bronią jest głos. Tylko on może zapewnić mu silną pozycję wśród dostojników, ale także ochronić najcenniejsze, co ma - życie. Niebagatelną rolę w tym dramacie odegra także piękna kobieta - Vanozza de Catanei.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe