Kingdom of Heaven

plakat - Królestwo niebieskie (2005)

opisy filmu

(6)
 • Akcja filmu toczy się w czasach wypraw krzyżowych. Po stracie żony i syna, kowal Balian (Orlando Bloom) traci także wiarę w Boga. Jego życie zmieniają jednak odwiedziny słynnego rycerza, Godfryda z Ibelinu (Liam Neeson), ojca Baliana. Obaj wyruszają w drogę do Ziemi Świętej, w której panuje chwilowy rozejm między chrześcijanami i muzułmanami. Podczas tej podróży, pod wpływem ojca, Balian przeistacza się w prawdziwego rycerza. W Jerozolimie spotyka go jednak kolejna tragedia...

 • Średniowieczna Francja. Balian, młody kowal traci całą rodzinę. Jest bliski utraty wiary, ale spotyka na swej drodze wielkiego rycerza - Godfreya z Ibelin, uczestnika wypraw krzyżowych. Ten wyznaje Balianowi, że jest jego ojcem i zabiera go w podróż do mitycznej Ziemi Świętej. W Jerozolimie Balian zakochuje się w Sibylli, wydanej siłą za innego...

 • Ridley Scott, reżyser "Gladiatora", mistrz współczesnej epiki zrealizował z właściwym sobie rozmachem, kolejne wielkie widowisko - sagę, pełną przygód i intryg, rozgrywająca się w średniowiecznej Jerozolimie, w czasach wypraw krzyżowych. Orlando Bloom wciela się w postać Baliana, młodego Francuza, który straciwszy wszystko, odnajduje swoje przeznaczenie, honor i odkupienie w mężnej walce. Balian stawia czoła przytłaczającym siłom, by uratować swoich ludzi, wypełnić rycerskie dziedzictwo i zająć należne mu miejsce w historii.

 • Balian jest zwykłym kowalem do czasu, kiedy w jego życiu zjawia się wielki rycerz - Godfryd z Ibelinu. Okazuje się, że jest on ojcem Baliana i pragnie zabrać go do Ziemi Świętej. Balian zgadza się, gdyż chce okupić winy swoje, a także swojej zmarłej żony. We wstrząsanej intrygami średniowiecznej Jerozolimie zakochuje się w siostrze króla - Sybilli. Po śmierci ojca przejmuję jego tytuł i władzę. Postanawia rządzić mocną, ale sprawiedliwą ręką. Jako nowy pan, postanawia za wszelką cenę wypełniać wolę ojca. Pragnie, aby w Ziemi Świętej znów zapanował pokój. Jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, aby do tego nie dopuścić.

 • Reżyser Ridley Scott, twórca "Gladiatora", "Łowcy androidów" i "Obcego - 8 pasażera Nostromo", przedstawia "Królestwo niebieskie", zrealizowaną z niezwykłym rozmachem, epicka opowieść o wyprawach krzyżowych, zderzeniu dwóch kultur i młodym Francuzie, który nieoczekiwanie odkrywa swe przeznaczenie zostaje pasowany na rycerze i wyrusza do Ziemi Świętej, by objąć należne mu dziedzictwo.
  Orlando Bloom, któremu sławę przyniosła rola Legolasa w trylogii "Władca pierścieni", gra Baliana, kowala, który stracił rodzinę i bliski jest utraty wiary. Wojna religijna w odległej Ziemi Świętej nic dla niego nie znaczy, a mimo to wciągnięty zostaje w jej wir.
  We wstrząsanej intrygami średniowiecznej Jerozolimie zakochuje się w siostrze króla, wyrasta na przywódcę i staje na czele mieszkańców, którzy bronią miasta przed przeważającymi siłami wroga...
  Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż do mitycznej Ziemi Świętej.
  W Jerozolimie Balian zakochuje się w pięknej księżniczce Sibylii (Eva Green), siostrze króla Baldwina, którą wbrew jej woli wydano za mąż za żądnego władzy barona Guya de Lusignan (Marton Csokas).
  Pokojową wizję króla Baldwina - wizję "królestwa niebieskiego" - podziela niewielu rycerzy, a wśród nich Godfrey z Ibelin, który przysiągł jej bronić nawet za cenę własnego życia. Gdy Godfrey przekazuje synowi swój miecz, przekazuje mu także świętą przysięgę, która każe mu chronić bezbronnych, stać na straży pokoju i dążyć do harmonijnego współistnienia przedstawicieli wszystkich kultur i religii, tak by na Ziemi ziściło się "królestwo niebieskie".
  Gdy nadchodzi godzina próby, Balian chwyta za miecz, by zająć należne mu miejsce w historii.

 • Francja, rok 1184. Kowal Balian (Orlando Bloom) opłakuje śmierć swojej żony i dziecka. Pewnego dnia odwiedza do krzyżowiec Godfrey z Ibelinu (Liam Neeson), który okazuje się być jego ojcem. Zmuszony przez okoliczności Balian wyrusza z nim do Królestwa Jerozolimskiego. W drodze Godfrey zostaje śmiertelnie ranny. W ostatniej chwili swojego życia pasuje syna na rycerza i przekazuje mu świętą przysięgę. Po niebezpiecznej morskiej podróży Balian dociera do Ziemi Świętej. W Jerozolimie poznaje księżną Sybillę (Eva Green) i Tiberiasa (Jeremy Irons), dawnego przyjaciela Godfreya i głównego doradcę Baldwina IV (Edward Norton). Trędowaty król stara się za wszelką cenę utrzymać pokój z Saladynem (Ghassan Massoud). Takiej polityce sprzeciwia się jednak Gwidon z Lusignan (Marton Csokas). Przy wsparciu Reynalda de Chatillon (Brendan Gleeson) i zakonu templariuszy dąży on do rozpoczęcia kolejnej wojny między krzyżowcami i muzułmanami.