plakat - Krótka histeria czasu (2006)

pressbook

KRÓTKA HISTERIA CZASU

Tomek (Mateusz Damięcki), student ostatniego roku fizyki, zakochuje się w pięknej Julii (Kamilla Baar) - dziewczynie swojego kumpla z roku - Jarka (Krzysztof Zych). Tomek zdaje sobie sprawę, że szansa na odbicie Julii jest raczej niewielka, jednak za wszelką cenę pragnie znaleźć się w jej pobliżu. Z pomocą przychodzi mu nieświadom niczego Jarek, proponując podwójną randkę: Tomek ma przyprowadzić na kolację swoją partnerkę, on zabierze Julię. Problem w tym, że Tomek aktualnie jest sam. Pespektywa wieczoru spędzonego w towarzystwie uroczej Julii jest jednak na tyle obiecująca, że nie mając większego wyboru, umawia się z najbardziej irytującą koleżanką z roku - Martą (Lucyna Piwowarska-Dmytrów). Od tej chwili sprawy zaczynają przybierać dosyć nieoczekiwany obrót.

Tomek odkrywa, że spotkał Julię już rok wcześniej na parapetówce u znajomych i gdyby wtedy sprawy potoczyły się inaczej, byliby teraz razem. Nieoczekiwanie los daje mu szansę naprawienia popełnionych błędów: Tomek cofa się w czasie i wraca na pamiętną imprezę. Czy możliwość zdobycia wymarzonej kobiety okaże się równie ekscytująca, co tajemnica zawirowań czasoprzestrzeni? Do akcji wkracza Marta, dziwna koleżanka z roku….

Krótka histeria czasu jest pierwszym wysokobudżetowym przedsięwzięciem Dominika Matwiejczyka i jednocześnie pierwszą częścią planowanej trylogii. Do kolejnych odcinków - Przerwana lekcja fizyki oraz Weekend na Wenus - powstają scenariusze. Reżyser deklaruje jednak, nie zamierza zrywać z offowymi korzeniami. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Śmietanka, nagrodzony na festiwalu w Gdyni współautor zdjęć do Zmruż oczy Andrzeja Jakimowskiego.

CIEKAWOSTKI Z PLANU
WYWIAD Z MATEUSZEM DAMIĘCKIM
multimedia
pozostałe