Madagaskar (2005)

Madagascar

plakat - Madagaskar (2005)

pressbook

TREŚĆ

Lew Alex (Stiller) jest główną atrakcją i królem miejskiej dżungli w nowojorskim zoo w Central Parku. Wraz ze swymi najlepszymi przyjaciółmi: Zebrą Marty’m (Rock), Żyrafą Melmanen (Schwimmer) oraz Hipopotamicą Glorią (Pinkett Smith) całe życie spędzili w błogiej niewoli, zajadając się smakołykami i rozkoszując się widokami parku.

Marty daje się ponieść swej ciekawości i przy pomocy pingwinów ucieka z ogrodu zoologicznego, aby poznać nieznany dotąd świat wolności. Zamierza powrócić przed następnym rankiem. W środku nocy Alex, Melman i Gloria zauważają zniknięcie przyjaciela i postanawiają wymknąć się z zoo i sprowadzić Marty’ego z powrotem do domu, zanim ktokolwiek zauważy ich zniknięcie.

Nawet w Nowym Jorku lew, żyrafa i hipopotamica spacerujący po ulicach i poruszający się metrem wywołują sensację. Alexowi, Melmanowi i Glorii udaje się odnaleźć Marty’ego w stacji Grand Central, ale nie udaje im się złapać kolejki do zoo. Zamiast tego zostają schwytani i wysłani statkiem do Afryki.

Kiedy pingwinom udaje się dokonać sabotażu statku, Alex, Melman i Gloria docierają na egzotyczną wyspę Madagaskar. Dopiero teraz urodzeni nowojorczycy muszą nauczyć się przetrwania w dżungli i odkrywają prawdziwy sens słów “to właśnie jest prawdziwa dżungla".

Pozostałym postaciom filmu w jego oryginalnej wersji głosów użyczyli Sacha Baron Cohen (program HBO “Da Ali G Show"), Cedric The Entertainer (“Barbershop") oraz Andy Richter (“Elf").

Reżyserami filmu są Eric Darnell (“Mrówka Z" - Antz) oraz Tom McGrath (“The Ren & Stimpy Show"), dla którego jest to debiut pełnometrażowy. “Madagaskar" wyprodukowała Mireille Soria (“Mustang Z Dzikiej Doliny" - Spirit: Stallion of the Cimarron), natomiast koproducentem była Teresa Cheng. Scenariusz napisali Mark Burton & Billy Frolick oraz Eric Darnell & Tom McGrath.

Dystrybutorem filmu jest DreamWorks Distribution LLC.

REALIZACJA
ZWIERZĘCE INSTYNKTY
PEWIEN RODZAJ KONSPIRACJI
PODAJ ŁAPĘ
JAK WPRAWIĆ PRZYRODĘ W RUCH
DWIE DŻUNGLE