La Marche de l'empereur

plakat - Marsz pingwinów (2005)

opisy filmu

(5)
  • Od początku wieków na zimnej Antarktyce, każdego marca, pingwiny wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć idealnego partnera i tym samym założyć rodzinę. Ten rytuał zacznie długą podróż - podróż, która zabierze ich tysiące kilometrów przez mroźny, kruchy i niebezpieczny kontynent. Będą poddani najcięższym próbom: głód, ataki innych drapieżców, a to wszystko, aby znaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość.

  • Pingwiny Cesarskie - potomkowie ptaków, które przed wiekami zamieszkiwały wolną od lodów przestrzeń, nazywaną przez nas dziś Antarktyką, podejmują coroczną długą i morderczą wędrówkę do otulonego granitowymi ścianami Oamocku, aby tam znaleźć swego partnera na cały rok i wychować jedyne pisklę. Film opowiada o problemach i zagrożeniach jakie pingwiny napotykają w tym surowym klimacie nie ustając w walce o przetrwanie własne oraz jednocześnie całego gatunku.

  • Każdej zimy, po bezdrożach lodowatej pustyni Antarktyki, najbardziej niegościnnego miejsca na ziemi, od tysięcy lat obywa się ta sama wędrówka. Setki pingwinów cesarskich opuszczają bezpieczny, błękitny ocean i wspinają się po zmrożonym śniegu, by rozpocząć długą podróż do rejonów, w których nie ma śladów jakiegokolwiek życia. Prowadzone przez instynkt i Krzyż Południa, idą co roku w to samo miejsce, by po serii tańców godowych, przy dźwiękach ekstatycznych pieśni połączyć się w monogamiczne pary i zostać rodzicami.
    [opis dystrybutora]

  • Od zawsze w marcu pingwiny obchodzą gody. Wędrują w tym czasie co roku w to samo miejsce, aby tam znaleźć swoją drugą połowę. Niestety droga do owego miejsca jest trudna i niebezpieczna, a wiele ptaków ginie pod lodem Antarktyki. Po dojściu do wspaniałej krainy godów problemy się nie kończą. Pingwiny muszą wychować swoich podopiecznych i chronić je przed śmiercią.

  • Co roku, odkąd tylko istniały pingwiny, te ptaki wyrzuszają w niebezpieczną drogę przez lody Antarktydy w poszukiwaniu partnera. Mordercza podróż zabija wiele z nich, ale te najsilniejsze Pingwiny Cesarskie, docierają do celu. Tak rodzi się życie, które również będzie walczyć o dojście do celu!