The Matrix Reloaded

plakat - Matrix Reaktywacja (2003)

pressbook

MATRIX REAKTYWACJA

A jeśli przepowiednia jest prawdą?

A co, jeśli jutro ta wojna się skończy? Czy nie warto o to walczyć? Czy nie warto za to umierać?
Thomas "Neo" Anderson (KEANU REEVES) dokonał trudnego wyboru, gdy przyszło mu zadać to samo pytanie, które wcześniej padło z ust Morfeusza (LAURENCE FISHBURNE) i Trinity (CARRIE-ANNE MOSS). Szukać i zaakceptować prawdę. Uwolnić swój umysł z więzi Matrixa.

Wszystko zaczyna się od wyboru.

W drugiej części trylogii Matrix Neo nauczył się lepiej kontrolować swoje nadzwyczajne umiejętności, a wokół Zionu zamyka się pierścień Armii Maszyn. Jedynie godziny dzielą ostatnią enklawę ludzi na Ziemi przed losem, jaki zgotuje im armia 250000 Strażników, zaprogramowanych na zniszczenie ludzkości. Mimo to mieszkańcy miasta, natchnieni wiarą Morfeusza w Wybranego, który wypełni Przepowiednię Wyroczni i zakończy wojnę z Maszynami, wszystkie swoje nadzieje i oczekiwania pokładają w Neo. On sam szuka rozwiązania, nękają go niepokojące wizje.
Nie wiemy jaką przyszłość przyniesie nam wybór, którego nie rozumiemy.
Wzmocnieni swoją miłością i wiarą we własne siły, Neo i Trinity decydują się powrócić wraz z Morfeuszem do Matrixa, gdzie użyją wszystkich swych nadzwyczajnych mocy, by przeciwstawić się bezwzględnym siłom represji. Jednak w Matriksie istnieją wpływowe postacie, odmawiające dokonania wyboru, unikające odpowiedzialności, żywiące się emocjami.
Wybór to iluzja, stworzona w równi przez bezsilnych, jak i tych, którzy mają władzę.
Istnieją też wygnańcy, tacy jak Agent Smith (HUGO WEAVING), którego więzi z Neo zmuszają do odrzucenia rozkazów systemu, nakazujących jego wykasowanie. Powodowany uczuciem zemsty, odrzucaną niegdyś jakże ludzką emocją, Smith nie cofnie się przed niczym.

Czego pragną wszyscy ludzie władzy? Większej władzy.

Podczas niebezpiecznej podróży, jaka ma dać mu lepsze zrozumienie budowy świata Matrixa i roli, jaką ma odegrać w ocaleniu ludzkości, Neo napotka wielki opór, wielkie prawdy i zmuszony będzie podjąć trudne decyzje.
Nie przyszedłeś tu, by dokonać wyboru. Już się zdecydowałeś. Jesteś tu po to, by dowiedzieć się, dlaczego go zrobiłeś.
W punkcie, w którym spotyka się miłość i zaufanie, wiara i wiedza, cel i rozum, Neo musi podążać obraną ścieżką. - A jeśli nie potrafię? - pyta. - A jeśli zawiodę?
Wtedy Zion upadnie.

Warner Bros. Pictures we współpracy z Village Roadshow Pictures i NPV Entertainment przedstawia film Matrix Reaktywacja produkcji Silver Pictures. W rolach głównych KEANU REEVES, LAURENCE FISHBURNE i CARRIE-ANNE MOSS. W pozostałych rolach HUGO WEAVING, JADA PINKETT SMITH i GLORIA FOSTER.
Scenariusz napisali BRACIA WACHOWSKI, są oni również jego reżyserami, producentem jest JOEL SILVER. Producenci wykonawczy ANDY WACHOWSKI, LARRY WACHOWSKI, GRANT HILL, ANDREW MASON i BRUCE BERMAN. Zdjęcia BILL POPE; kierownictwo produkcji OWEN PATERSON; montaż ZACH STAENBERG; muzyka DON DAVIS; kierownik zespołu do spraw efektów wizualnych JOHN GAETA; projekty kostiumów KYM BARRETT.
Matrix Reaktywacja jest na całym świecie dystrybuowany przez firmę Warner Bros. Pictures, należącą do Warner Bros. Entertainment Company, w niektórych krajach dystrybucją zajmuje się Village Roadshow Pictures.
www.thematrix.com / AOL Keyword: Matrix Reloaded

ROZDZIAŁ DRUGI: GŁĘBIEJ W KRÓLICZEJ NORZE
LÓD TO PRZYJACIEL: SZKOLENIE NIEZBYT PODSTAWOWE
NIE TYLKO BULLET TIME: TWORZENIE WIRTUALNEJ KAMERY
NIE MA ŁYŻKI: WALKI I UJĘCIA KASKADERSKIE
PROJEKTOWANIE MATRIKSA: ROZDZIAŁY DRUGI I TRZECI
KONOPIE I LATEKS: UBRANIA W ŚWIECIE RZECZYWISTYM I W MATRIKSIE