Mechanik (2004)

El Maquinista

plakat - Mechanik (2004)

ciekawostki

(13)

role

  • Producenci filmu twierdzą, że Christian Bale schudł na potrzeby roli z około 82 kg do około 55 kg. Twierdzą również, że Bale chciał schudnąć do 45 kg, ale z obaw o jego zdrowie nie pozwolono mu zejść poniżej 55 kg. Aby zrzucić "zbędne" kilogramy Bale stosował dietę składającą się z jednej puszki tuńczyka oraz jednego jabłka dziennie.

błędy w filmie

  • Chociaż akcja filmu rozgrywa się wokół ciężkich maszyn, żaden z mechaników nie nosi sprzętu ochronnego, który, jak by się wydawało, jest potrzebny w takiej pracy.

błędy w filmie

miejsce kręcenia

  • Wszystkie zdjęcia do filmu nakręcono w Barcelonie w Hiszpanii. Akcja filmu dzieje się w kalifornijskim Los Angeles, więc scenografowie musieli zająć się zmianą wyglądu tych ulic Barcelony, na których kręcono zdjęcia. Ten żmudny proceder dotyczył również wnętrz. Szczegóły, o jakie należało zadbać, to m.in. zmiana (z hiszpańskich na amerykańskie) alkoholi, papierosów, samochodów, publicznych telefonów, samochodowych tablic rejestracyjnych. Zmieniono również wygląd znaków drogowych oraz świateł ulicznych. Scenarzysta Scott Kosar wyjawił również, że zdjęcia kręcono w „gorszych” dzielnicach miasta.

pozostałe