City of Angels

plakat - Miasto aniołów (1998)

opisy filmu

(7)
 • Przejmująca historia pewnego anioła, który zakochuje się w pięknej lekarce. W szpitalu w Los Angeles leży ciężko chory na serce pacjent. Przy jego łóżku pojawia się anioł, Seth. W tym samym czasie umiera pacjent doktor Maggie Rice. Młoda lekarka bardzo przeżywa śmierć mężczyzny. Seth obserwuje ją i zakochuje się. Postanawia powrócić do świata żywych i związać swoją przyszłość z Maggie. Ale nie jest im dane wspólne szczęście.

 • Jak anioły spędzają swoje bezkresne i niepoliczalne dni? Ich zadaniem jest wędrówka po Ziemi, wsłuchiwanie się w ludzkie myśli, pocieszanie tych, którzy są w potrzebie. Nie mają one także wpływu na zmianę człowieczego przeznaczenia. Choć przejmują się losem rodzaju ludzkiego, przewidują różne wydarzenia, nieszczęśliwe wypadki, emocje ludzkiego życia z pewną dozą zaczarowanego współczucia. Co dzieje się w chwili, gdy anioł zapragnie doznać najbardziej charakterystycznych dla zwykłego śmiertelnika uczuć; rozkoszować się gruszką, poznać gorzki smak łez, poczuć dotyk dłoni, wreszcie zakochać się? Co się jednak stanie, kiedy anioł postanowi poświęcić wszystko, aby zrealizować te doświadczenia...

 • Nad Los Angeles czuwają zastępy aniołów. Podsłuchują monologi wewnętrzne mieszkańców, by w razie potrzeby nieść pomoc. Kiedy nadchodzi koniec, towarzyszą ludzkim istotom w ostatniej drodze w zaświaty. Doktor Maggie Rice (w tej roli Meg Ryan) jest chirurgiem kardiologiem. Gdy na stole operacyjnym umiera pacjent, lekarka obwinia siebie o tę śmierć. Traci wiarę w swoje umiejętności chirurgiczne i wiedzę medyczną i wtedy spotyka...

 • W Los Angeles życie toczy się swoim rytmem. Mieszkańcy miasta nie widzą, że obok nich, na każdym kroku towarzyszą im anioły w czarnych płaszczach, by w razie potrzeby służyć im pomocą i wsparciem. Pewnego dnia takiego wsparcia potrzebuje Maggie Rice (Meg Ryan), która traci pacjenta na stole operacyjnym. Pani chirurg jest załamana. Obwinia się o śmierć mężczyzny i nie jest w stanie normalnie pracować.
  Wtedy pojawia się Seth (Nicolas Cage), który urzeczony walką Maggie o chorego pacjenta postanawia jej pomóc i zaczyna jej towarzyszyć na każdym kroku. Po pewnym czasie anioł zakochuje się w kobiecie i postanawia się pokazać. Rice traktuje nowego znajomego jak przyjaciela, jednak z biegiem czasu ich znajomość przybiera wyższy stopień wtajemniczenia a Seth zaczyna rozważać zrzeczenie się nieśmiertelności by żyć jak śmiertelnik u boku ukochanej.

 • Zastanawialiście się kiedyś o czym marzą anioły? Film we wzruszający sposób odpowiada na to pytanie ukazując nam świat boskich posłańców oczami jednego z nich. Nie mają własnej woli, a ich zastępy przez tysiące lat egzystują tuż obok nas by nieść pocieszenie i pomoc w najtrudniejszych chwilach. Przez sekundy, minuty, godziny, lata, dekady, wieki, milenia obserwują życie, wzloty i upadki istoty której świat jest zupełnie inny. Jeden z wielu stworzonych przez Boga, ten któremu nadano imię Seth (Nicolas Cage), przybywa na ziemię by przeprowadzić kolejną duszę do nieba. Kiedy on już wie o nieuniknionej śmierci leżącego na sali pacjenta, doktor Meggie (Meg Ryan) z całych sił walczy o jego życie. Po przegranej walce wybiega po schodach, zrozpaczona siada na stopniu obwiniając się za wszystko, płacze. Nie ma pojęcia, że przygląda jej się istota, która coraz bardziej zaczyna dostrzegać, że świat człowieka jest piękniejszy, bardziej wzruszający, wypełniony emocjami, których anioł nigdy nie czuł, a które nie dają mu spokoju. Z każdym dniem Seth pragnie stać się bardziej ludzki niż było mu to dane, pragnie smakować, czuć, być dostrzegany. W takim razie, który świat jest lepszy? Ten nasz materialny, czy ten wieczny, anielski w którym dotyk i smak nie istnieją?

 • Co stanie się, gdy Anioł zapragnie doznać najzwyklejszych ziemskich uczuć: poznać smak łez i śmiechu, poczuć dotyk dłoni, zakochać się? Co sprawi, że racjonalną, śmiertelną kobietę pochłonie uczucie do nieziemskiej istoty. Niezwykła historia i niezwykłe aktorskie wcielenia: Meg Ryan oraz Nicolasa Cage'a.
  [Opis dystrybutora]

 • Seth (Nicolas Cage), wieczny anioł, podczas wypełniania swej misji w Los Angeles spotyka dr Maggie Rice (Meg Ryan), której poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane przez niewyjaśnioną śmierć jednego z jej pacjentów. Chociaż zadaniem Setha jest wspomóc umierającego mężczyznę, to jednak od chwili poznania Maggie pragnie pomóc jej przezwyciężyć kryzys, jaki właśnie przeżywa. Zakochuje się w niej i tęskni za zmysłowym światem, który obserwuje, a którego nie może doświadczyć. Seth podejmuje ryzyko i postanawia stać się widocznym dla Maggie.
  Dr Rice początkowo jest zaintrygowana i oczarowana Sethem, jednak z czasem zaczyna mieć wątpliwości, czy możliwe jest pokochanie kogoś tak doskonałego, mężczyzny, którego przeszłości nie zna, a który jako pierwszy uświadamia jej rolę wiary w życiu. Maggie wydaje się zagubiona, przerażona i zarazem zniewolona przez swoją słabość do Setha. Dostrzega także, że za tymi wszystkimi emocjami jest miłość tak wielka, w jaką do tej pory nigdy nie wierzyła.
  Pragnąc stać się częścią życia Maggie, Seth zastanawia się nad ostateczną decyzją - zrzeczenia się statusu anioła.