Miasto Boga (2002)

Cidade de Deus

plakat - Miasto Boga (2002)

ciekawostki

(17)

role

  • Większość ludzi którzy zagrali w filmie nie mieli do czynienia z aktorstwem. Są prawdziwymi mieszkańcami "Miasta Boga"...

  • Leandro Firmino (Ze Pequeno) naprawdę pochodzi z Miasta Boga i wcale nie miał ambicji by zostać aktorem; na przesłuchanie poszedł jedynie by dotrzymać towarzystwa kolegom.

  • Seu Jorge, grający Kurczaka Mane, to szeroko znany w Brazylii piosenkarz muzyki samba. Jedna z jego piosenek znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu.

  • Reżyser Fernando Meirelles chciał, aby obsada składała się z ludzi, którzy nigdy wcześniej nie grali w filmie oraz z profesjonalnych aktorów, którzy są bardzo mało znani. Jednym z takich aktorów jest właśnie Matheus Nachtergaele. Kiedy Meirelles pracował nad scenariuszem, Nachtergaele stał się wielką gwiazdą w Brazylii dzięki zagraniu w filmie "Testament psa" (2000). Meirelles był trochę tym rozczarowany, ale zadecydował, że przydzieli mu rolę Sandro Cenoury, dzięki której nie będzie przyciągał dużej uwagi widzów. Nachtergaele przeniósł się do prawdziwego Miasta Boga w Rio de Janeiro (większość obsady tam mieszkała), gdzie przez 3 miesiące mieszkał i przygotowywał się do swojej roli.

błędy w filmie

miejsce kręcenia

pozostałe