What Dreams May Come

plakat - Między piekłem a niebem (1998)

opisy filmu

(4)
  • Ile trzeba uczucia, by pokonać Piekło - oto pytanie, które stawiają sobie widzowie oglądając "Między piekłem a niebem", Niezwykle sugestywną i wzruszającą zarazem wizję życia po życiu, wyróżnioną Oscarem za niesamowite wprost efekty specjalne. Po tragicznej śmierci dzieci w wypadku samochodowym Chris Nielsen (Robin Williams) skupia się na ratowaniu żony Annie (Annabella Sciorra), która popadła w manię samobójczą. Niestety, on również ginie w wypadku drogowym. Niebo, do którego się dostał, skomponowane jest z plastycznych wizji Annie. Wędrując po świecie jej obrazów odnajduje nie tylko wspomnienia szczęśliwych dni, ale i dusze. Tkwi teraz na samym dnie piekła, pogrążona w głębokim letargu. Czy Chris zdoła ją wyrwać z mrocznej odchłani? 

  • Chris i Annie poznali się jako bardzo młodzi ludzie i mocno pokochali. Ona została malarką, on - lekarzem pediatrą. Pobrali się, urodziło im się dwoje dzieci - Ian i Marie. Cała czwórka wiedzie szczęśliwe, wygodne życie, do dnia w którym Ian i Marie w drodze ze szkoły giną w wypadku samochodowym. Chris stara się ukrywać swój ból przed żoną, ona pogrąża się w depresji, proponuje mężowi rozwód. W końcu czas przynosi obojgu ukojenie i pogodzenie. Ale cztery lata później w wypadku ginie Chris. Trafia do nieba, gdzie spotyka swoje dzieci...

  • Po śmierci dzieci w wypadku samochodowym Chris skupia się na pocieszeniu i pomocy żonie, która popadła w manię samobójczą. Jednak po pewnym czasie Chris też ginie w wypadku. Niebo do którego się dostał skomponowane jest z artystycznych wizji żony. Poznając od środka świat obrazów Annie odnajduje nie tylko wspomnienia szczęśliwych dla obojga dni, ale i dusze swoich zmarłych dzieci. Za pośrednictwem syna dowiaduje się, że żona z bezradności popełniła samobójstwo. Znajduje się na samym dnie Piekła, pogrążona w głębokim smutku z utraconej miłości.

  • Zastanawialiście się jak wyglądają niebo i piekło ? W filmie Vincent'a Ward'a i Ronald'a Bass'a, w którym rolę główną zagrał Robin Williams, spotykamy się z ich niezwykle plastyczną wizją; są stworzone ręką malarza. Film opowiada wzruszającą historię miłosną. Chris (w tej roli Robin Williams) opiekuje się żoną - Annie, która nie może się pogodzić ze stratą dwójki dzieci. Wkrótce i on umiera. Kolejna życiowa tragedia jest dla Annie ostatecznym ciosem. Popełnia samobójstwo i trafia do piekła. Tymczasem Chris przepełniony miłością do ukochanej postanawia ją odnaleźć. W wędrówce towarzyszy mu przewodnik Albert (w rolę którego wcielił się Cuba Gooding Jr.).

multimedia
pozostałe