Lost in Translation

plakat - Między słowami (2003)

opisy filmu

(6)
  • 50-letni Amerykanin, Bob Harris (Bill Murray) przyjeżdża do Tokio. Zapomniany gwiazdor telewizyjny ma za zadanie nakręcić reklamę. Proste sceny okazują się trudne do realizacji i zdjęcia zaczynają się przedłużać. Do hotelu, w którym mieszka Bob wprowadza się małżeństwo - Charlotte (Scarlett Johansson) i John (Giovanni Ribisi). John jest fotografem i całe dnie poświęca pracy, podczas gdy jego żona nudzi się w hotelowym pokoju. Pozbawiona kontaktu z rodziną i przyjaciółmi Charlotte czuje się samotnie. Zaczyna cierpieć na bezsenność. Po kolejnej nieprzespanej nocy schodzi do baru, w którym spotyka Boba. Okazuje się, że bezsenność nie jest ich jedynym wspólnym tematem. Charlotte i Bob spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Między młodą kobietą i doświadczonym mężczyzną rodzi się niezwykła przyjaźń. Ona dopiero szuka swojego miejsca w świecie, on jest na kolejnym życiowym zakręcie. Coraz bardziej się do siebie zbliżają, choć zdają sobie sprawę, że ich uczucie nie ma szans na spełnienie.

  • Bob Harris (Bill Murray) i Charlotte (Scarlett Johansson) są dwojgiem Amerykanów, którzy przyjechali do stolicy Japonii Tokio. Bob jest gwiazdą telewizyjną i przyjechał do Japonii, aby nakręcić reklamę whisky, podczas gdy Charlotte jest młodą żoną fotografa (Giovanni Ribisi). Oboje nie sypiają dobrze dlatego często spędzają czas w hotelowym barze. Te przypadkowe spotkania są początkiem zaskakującej przyjaźni. Charlotte i Bob decydują się razem zwiedzać Tokio. W ten sposób dochodzi do ciekawych spotkań z mieszkańcami miasta. Ostatecznie Bob i Charlotte poznają nowe możliwości jakie daje im życie.

  • Podstarzały aktor filmowy Bob lata świetności ma już dawno za sobą. Przylatuje do Tokio, by nakręcić reklamówkę whisky, gdzie mimo otaczającej go uprzejmości, ciężko nawiązać mu kontakt z ekipą. Natomiast zwraca uwagę na młodą 20-paroletnią dziewczynę, Charlotte. Stopniowo zaprzyjaźniają się, oboje na nowo usiłują określić swoje miejsce w życiu. Charlotte nie czuje się szczęśliwa w związku z fotografem Johnem, Bob przeżywa rozczarowanie swoim małżeństwem. Ich więź, choć subtelna, staje się coraz mocniejsza...

  • Przepiękna historia usnuta z emocji, niedopowiedzeń i subtelnych wrażeń. W Tokio spotyka się dwójka bohaterów: Bob -podstarzały aktor, który lata świetności ma już za sobą i Charlotte - świeżo upieczona mężatka i absolwentka studiów filozoficznych. Oboje czują się zagubieni i samotni, oboje przeżywają rozczarowanie małżeństwem i oboje jednocześnie pragną znaleźć swoje miejsce w sztucznym i hałaśliwym świecie. To ich zbliża. Bohaterowie zaczynają się spotykać, spędzać wspólnie czas i rozmawiać - jednak więcej i szczerzej rozmawiają, jak wskazuje polski tytuł: między słowami - spojrzeniem, gestem, uśmiechem. Stopniowo rodzi się między nimi niezwykła więź - przyjaźń, miłość, a może coś jeszcze innego, głębszego? Jak ją zinterpretujemy zależy już od nas samych, naszych doświadczeń i wrażliwości.

  • Dwoje Amerykanów w Tokio-to początek całej fali zabawnych nieporozumień. Zapomniany, starzejący się aktor telewizyjny-Bob Harris (Bill Murray) przejeżdża do Japonii, aby wziąć udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Młoda Charlotte (Scarlett Johansson), jest żoną fotografa (Giovanni Ribisi). Nudzi się podczas gdy jej mąż pochłonięty jest pracą. Ich przypadkowe spotkanie jest początkiem zaskakującej przyjaźni. Bob i Charlotte postanawiają razem zwiedzać Tokio.

  • Dwoje Amerykanów w Tokio - to początek całej fali zabawnych nieporozumień. Zapomniany, starzejący się aktor telewizyjny (Bill Murray) przyjeżdża do Japonii, aby wziąć udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Młoda żona zapracowanego męża (Scarlett Johansson) nudzi się, pozostawiona sama sobie. Pewnego dnia ich ścieżki przetną się... Dwoje Amerykanów w Tokio to początek pięknej przyjaźni. Ważne jest bowiem to, co kryje się między słowami.