Miss Potter (2006)

plakat - Miss Potter (2006)

opisy filmu

(4)
  • Pan i pani Potter nie rozumieją swojej córki Beatrix (Renee Zellweger). Ma wygodne życie, możliwość wyboru odpowiedniego kandydata na męża, ale wciąż jest panną. A co gorsza, większość czasu spędza na rysowaniu słodkich leśnych zwierzątek, takich jak Królik Piotr i przyjaciele...

    Film jest biografią autorki książek dla dzieci - Beatrix Potter. Ukazuje jak przezwyciężyła despotyczną matkę, szowinizm w wiktoriańskiej Anglii i stała się najlepiej sprzedającą autorką.

  • Renée Zellweger i Ewan McGregor w biografii autorki książek o Piotrusiu Króliku. Anglia. Przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Renée Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się jej z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje i wolny czas spędza na rysowaniu. Nikt nie śmie nawet przypuszczać, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych pisarek dla dzieci.

  • Beatrix Potter, literackie objawienie początku XX wieku, była jedną z pierwszych kobiet sukcesu w Anglii. Zanim jednak jej książki osiągnęły rekordowe nakłady, autorka rzuciła wyzwanie konwenansom epoki. Wbrew woli rodziców, odrzuciła oświadczyny bogatych zalotników, wybierając wolność i niezależność. W życie zbuntowanej Miss Potter wkroczył jednak przystojny wydawca. Ich burzliwy romans sprawił, że wreszcie uwierzyła w swój talent pisarski. Światu zaś udowodniła, że najlepsze książki rodzą się z wielkich namiętności.

  • Anglia, przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Renée Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje, a wolny czas spędza na rysowaniu słodkich leśnych zwierzątek, takich jak Królik Piotr i przyjaciele. Nikt nie przypuszcza, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. A największy rozkwit jej talentu nastąpi w czasie burzliwego romansu z przystojnym wydawcą (Ewan McGregor).