A mi madre le gustan las mujeres

plakat - Moja matka woli kobiety (2002)

opisy filmu

(4)
  • Trzy siostry: Elvira, Jimena i Sol przybywają do domu swej matki, znanej pianistki Sofii, na jej urodziny. Jest ona od lat w separacji z ojcem dziewcząt. Teraz ma dla córek niezwykłą nowinę: znalazła nową miłość. Okazuje się, że jest to dużo młodsza od niej kobieta: pochodząca z Czech pianistka. Siostry bardzo chcą być nowoczesne i tolerancyjne, czują się jednak zaszokowane i niepewne. Dwudziestoparoletnia neurotyczna Elvira przechodzi głęboki kryzys tożsamości seksualnej, co jest tym bardziej kłopotliwe, że spotyka się właśnie z interesującym mężczyzną. Siostry próbują na różne sposoby oderwać matkę od młodej Czeszki, co prowadzi do niespodziewanych rezultatów...

  • Rozwódka Sofia, słynna pianistka zaprasza na urodziny swoje trzy siostry, Elvire, Jimene i Sol. Ma im przekazac pewną "radosną" nowinę: w końcu znalazła miłość swojego życia. A jest nią młoda Czeszka, również pianistka. Córki dowiedziawszy się o tym są tym bardzo zaskoczone. Nie chcąc sprawić przykrości matce, przyjmują to do widomości. Mimo to nie są zadowolone z tego obrotu rzeczy. Jedna z nich pod wpływem dezycji matki, zaczyna się zastanawiac nad swoją seksualnościa, co moze doprowadzić do zerwania związku z dotychczasowym chlopakiem. Wszystki siostry łącza sił żeby zapobiec temu i rozdzielić matke z jej wybranką.

  • Znana pianistka Sofia jest rozwódką, mieszkająca dotychczas samotnie. Podczas swoich urodzin informuje trzy, już dorosłe, córki (Jimenę, Elvirę i Sol), że znalazła nową miłość. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jej miłością okazuje się kobieta - przebywająca w Madrycie na stypendium pianistka z Czech Eliska, z resztą dużo od niej młodsza. Córki są zaskoczone, ale jako kobiety nowoczesne, początkowo akceptują ten związek. Wkrótce jednak starają się rozdzielić matkę od młodej Czeszki. Jednak kiedy wyjeżdża do Pragi, robią wszystko, by powróciła do Sofii.

  • Komedia przeciw ksenofobii. Typowa i uważająca się za liberalną rodzina - przechodzi kryzys, gdy trzy córki odwiedzając matkę dowiadują się, że związała się... z młodą Czeszką. Uważające się za nowoczesne i tolerancyjne siostry są zszokowane. Film wyśmiewa stereotypowe wyobrażenia o homoseksualistach, jako wynaturzonych zboczeńcach.

multimedia
  • zwiastuny
  • zdjęcia
  • plakaty (9)
  • tapety
  • ścieżki dźwiękowe
pozostałe