Monster (2003)

plakat - Monster (2003)

opisy filmu

(6)
 • Historia życia prostytutki Aileen Wuornos (właściwie Aileen Carol Pittman), która w 2002 roku została stracona wyrokiem sądu za zabójstwo sześciu osób, w tym policjanta. Od dziecka Aileen była maltretowana i wychowywała się w patologicznym środowisku w Michigan, co między innymi sprawiło, że jeszcze zanim ukończyła 13 lat, zaszła w ciążę i stała się prostytutką. W późniejszym czasie przeprowadziła się na Florydę, gdzie świadczyła swoje usługi kierowcom ciężarówek. Film skupia się na 9 miesiącach jej życia, na przełomie lat 1989/90, kiedy to Aileen pozostawała w homoseksualnym związku z kobietą o imieniu Shelby oraz kiedy zaczęła zabijać mężczyzn, którzy próbowali ją zgwałcić. Przed sądem Wuornos argumentowała, że za każdym razem stawała w obronie własnej.

 • Pogrążona w alkoholizmie Aileen Wuornous spotyka w barze Selby Wal, wysłaną przez rodziców do ciotki, aby "wyleczyła się z homoseksualizmu". Aileen, która od 13 roku życia zmuszona była do uprawiania prostytucji całe życie była maltretowana i nauczyła się nikomu nie wierzyć, zakochuje się w Selby.
  Wuornous kurczowo się jej trzyma, niczym koła ratunkowego. Za wszelką cenę stara się utrzymać swój związek z Selby, a nie umiejąc znaleźć legalnej pracy, wciąż utrzymuje się z prostytucji. Gdy jeden z klientów staje się brutalny, Aileen zabija go, zapoczątkowując tym samym tragiczną serię (kolejnych morderstw).

 • Film opowiada autentyczną historię. Aileen Wuornos (Charlize Theron) po latach przepełnionych upokorzeniami i nienawiścią, poznaje lesbijkę Selby (Christina Ricci) która obdarza ją nieznanymi jej do tej pory uczuciami. Kontakt z przyjaźnią i miłością, mobilizuje ją do poświęcenia wszystkiego w imię budowania nowego życia. Rzeczywistość Aileen jest jednak daleka od jej wyobrażeń, a zmiany mogą pociągnąć za sobą większe niż mogłaby się spodziewać konsekwencje.

 • Opowieść o prostytutce (Charlize Theron - Oscar, Złoty Glob i Srebrny Niedźwiedź za tę rolę), która pewnego razu zakochuje się w infantylnej Selbie Wall (Christina Ricci). Za wszelką cenę stara się utrzymać związek z dziewczyną, a nie umiejąc znaleźć legalnej pracy, nadal utrzymuje się z prostytucji. Kiedy jeden z jej klientów staje się brutalny, zabija go w obronie własnej. To zapoczątkowuje tragiczną serię morderstw.

 • "Monster" to wstrząsająca, prawdziwa historia Aileen Wuornos, prostytutki skazanej na śmierć i straconej w 2002 r. za zabicie 6 mężczyzn. Chociaż przyznała się ona do popełnionych zbrodni, to utrzymywała, że działała w obronie własnej, broniąc się przed brutalnymi atakami klientów. Nie zdołała jednak przekonać ławy przysięgłych do swojej niewinności.
  Zdesperowana, pogrążona w alkoholizmie i bliska samobójstwa Aileen Wuornos (Charlize Theron) spotyka w barze na Florydzie Selby Wall (Christina Ricci), wysłaną przez rodziców do ciotki, aby "wyleczyła się z homoseksualizmu".
  Wuornos, ofiara tragicznego, pełnego przemocy i upokorzeń dzieciństwa, od 13 roku życia zmuszona do uprawiania prostytucji, zakochuje się w Selby. Starając się za wszelką cenę utrzymać swój związek z Selby, a nie umiejąc znaleźć legalnej pracy, wciąż utrzymuje się z prostytucji. Gdy jeden z klientów staje się brutalny, Aileen zabija go w obronie własnej, zapoczątkowując tym samym tragiczną serię zabójstw.

  [opis dystrybutora]

 • Aileen, pracująca jako prostytutka, ma poczucie życiowej przegranej. W dniu, w którym zamierza popełnić samobójstwo, przypadkowo spotyka zagubioną nastolatkę Selby, dziewczynę o lesbijskich skłonnościach. Dla Aileen, która przez dziesięć lat pracy nabrała obrzydzenia do meżczyzn, jest to właściwie pierwsze miłosne doświadczenie. Postanawia więc wziąć dziewczynę pod swoją opiekę i rozpocząć z nią "normalne" życie. Jednak wkrótce Aileen zaczyna brakować pieniędzy na życie. Postanawia wrócić do zawodu i trochę zarobić. Jednakże Aileen pada wkrótce ofiarą gwałtu. Z zemsty zabija swojego oprawcę i każdego kolejnego klienta. Selby powoli zaczyna wszystko podejrzewać, a coraz więcej tropów wskazuje właśnie na Aileen...
  Film oparty na faktach.