Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

plakat - My, dzieci z dworca Zoo (1981)

opisy filmu

(4)
  • Wstrząsająca ekranizacja pamiętników Christiane F. 12-letnia Christiane, dorastająca w blokowiskach Berlina, nie ma żadnych zainteresowań. Wraz z koleżanką trafia do lokalu, gdzie kwitnie handel narkotykami. Tam poznaje niewiele starszego Detlefa, który jest uzależniony od heroiny. Dziewczyna zaczyna od wdychania białego proszku, z czasem sięga po strzykawkę. Coraz głębiej grzęźnie w nałogu, a gdy zaczyna brakować jej pieniędzy, zostaje prostytutką.

  • Adaptacja słynnej książki pt. "My, dzieci z dworca ZOO". Film opowiada o pewnej narkomance z Berlina Zachodniego - Christiane F., która jako dwunastoletnia dziewczynka zaczęła palić haszysz, rok później sięgnęła po heroinę. W panice, próbując skombinować pieniądze na następną działkę, zostaje prostytutką.

  • Christiane, młoda dziewczyna po rozstaniu rodziców przenosi się do wielkiego miasta- Berlina. Tam też poznaje nowe towarzystwo, Detlefa, który jest narkomanem. Po pewnym czasie dziewczyna sama zaczyna się zmieniać, pije, pali i bierze narkotyki. Jej matka na początku nie widzi zmian u swojej córki. Gdy zaczyna zauważać, że Christiane kradnie, aby mieć pieniądze, próbuje coś robić. Czy będzie za późno, aby uratować nastolatkę? Czy można tak łatwo wyjść z nałogu?

  • Adaptacja głośnej książki Kai Hermanna i Horsta Riecka. Oparta na autentycznych faktach historia młodej narkomanki. Akcja filmu toczy się w Berlinie Zachodnim końca lat 70-tych. 14-letnia Christiane wychowuje się w rozbitej rodzinie. Zajęta karierą zawodową matka dziewczyny nie jest w stanie poświęcić jej odpowiedniej uwagi. Kiedy zagubiona nastolatka poznaje narkomana Detlefa , bardzo łatwo daje się chłopakowi wciągnąć w nałóg. Od tej chwili następuje całkowita degradacja życia Christiane. Bohaterka przechodzi typowe piekło osoby uzależnionej, którego kolejnymi etapami są: prostytucja, kradzieże i handel narkotykami. Zrealizowany przez niemieckiego debiutanta Uli Edela dramat spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem młodzieżowej publiczności w całej Europie Zachodniej. Podobnie jak jego literacki pierwowzór - film ten stał się dla straconego pokolenia lat 80-tych pozycją kultową.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe