Highlander

plakat - Nieśmiertelny (1986)

ciekawostki

(52)

role

błędy w filmie

miejsce kręcenia

  • Zamek, w którym mieszkał Connor MacLeod został również użyty do ujęć we wnętrzach w filmie "Monty Python i Święty Graal".

  • Studio Silvercup, będące miejscem finałowej walki w filmie (logo jest widoczne w kilku ujęciach), było niegdyś piekarnią chleba o nazwie Silvercup Company, która zbankrutowała kilka lat przed nakręceniem filmu.

  • Zdjęcia do filmu zrealizowano w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Rutherford (New Jersey, USA), Londynie, Welwyn Garden City (Anglia, Wielka Brytania), wąwozie Glen Coe, nad jeziorami Loch Kishorn i Loch Shiel, na wrzosowisku Rannoch Moor, w pobliżu gór Slioch i The Storr, na wyspach Skye i Eilean Donan (Szkocja, Wielka Brytania), a także na terenie Walii (Wielka Brytania).

  • Scena w alejce, gdzie Kurgan pozbawia Kastagira głowy i wbija miecz w militarnego maniaka, po czym następuje eksplozja została nakręcona w angielskiej alei mimo, iż akcja odbywała się w Nowym Jorku. Reżyserowi nie do końca podobał się pomysł spowodowania wybuchu w tamtej alei, gdyż okna miały wiktoriańskie szyby; ostatecznie jednak otrzymał pozwolenie, ponieważ teren był i tak przeznaczony do zniszczenia w przeciągu kilku miesięcy.

pozostałe

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię