Noi Albinoi (2003)

Nói albinói

plakat - Noi Albinoi (2003)

opisy filmu

(5)
  • Noi to inteligentny siedemnastoletni chłopiec z niewielkiego miasteczka w odległych regionach fiordów w Północnej Islandii. Ma dosyć ograniczeń, jakie stawia przed nim konieczność pozostania w rodzinnej miejscowości, marzy o ucieczce w wielki świat wraz z Iris, dziewczyną pracującą w lokalnej stacji paliw. Tymczasem dla miejscowych brak ambicji i aktywności Noi to oczywisty znak, że chłopak jest mało rozgarnięty i głupawy.

  • Siedemnastoletni Noi, razem ze swoją ekscentryczną babką mieszka w małej odludnej miejscowości na Islandii. Noi marzy o tym aby uciec z miejsca, w którym przyszło mu żyć. Czuje się wyobcowany i izolowany, a skuta lodem i zasypana śniegiem okolica, dodatkowo to uczucie pogłębia. Noi uwikłany jest między potrzebę wyrażania swojej frustracji, buntu, a próbą zadowolenia swojego ojca taksówkarza-alkoholika, który marzy aby syn skończył szkołę i stał się Kimś. Chłopak ma jednak zupełnie inne plany, a jego niesubordynacja owocuje wyrzuceniem go ze szkoły. Noi utwierdza się w przekonaniu, że musi uciec z Islandii, a do swojego planu próbuje przekonać Iris, dziewczynę, która pracuje w sklepiku na stacji benzynowej.

  • Wiejski głupek czy ukryty geniusz? 17-letni Nói dryfuje przez życie na odległym fiordzie południowej Islandii. Zimą ten fiord jest całkowicie odcięty od świata zewnętrznego, otoczony złowieszczo wyglądającymi górami i zasypany całunem śniegu. Nói marzy żeby razem z Íris - dziewczyną pracującą na stacji benzynowej w pobliskim miasteczku - uciec z śnieżnobiałego więzienia. Jednak jego nieudane próby ucieczki wymykają się spod kontroli i kończą się kompletnym niepowodzeniem. Jedynie klęska naturalna może zatrząść wszechświatem Nói’a i otworzyć mu drzwi do lepszego świata.

  • Wszystko dzieje się w fascynującej, drugiej co do wielkości po Wielkiej Brytanii wyspie w Europie - Islandii. W miejscu, gdzie przez 3 letnie miesiące słońce wcale nie zachodzi, a zimą w ciągu dnia wygląda na 3 godziny, mogą dziać się najdziwniejsze rzeczy. Siedemnastoletni Noi marzy o tym, żeby wraz z Iris, dziewczyną pracującą na stacji benzynowej wyrwać się z "białego więzienia". Okazuje się, że nie jest to proste. Nie tylko ze wzglęgu na trudne do pokonania śnieżne zaspy...

  • Siedemnastoletni Noi, razem ze swoją ekscentryczną babką mieszka w małej miejscowości na Islandii. Jego ojciec taksówkarz-alkoholik marzy, aby syn skończył szkołę i stał się Kimś. Chłopak ma jednak zupełnie inne plany, a jego niesubordynacja owocuje wyrzuceniem go ze szkoły. Noi chciałby uciec z Islandii, a do swojego planu próbuje przekonać Iris, dziewczynę, która pracuje w sklepiku na stacji benzynowej.

multimedia
pozostałe