opisy filmu

(5)
  • Kosmos. Odległy wszechświat. Grupa siedmiorga członków załogi przebywa w stanie hibernacji. Ich sen przerywa sygnał S.O.S. nadawany z planety LV-240. Kapitan Dallas (Tom Skeritt), dowódca statku, zarządza zejście na niezbadaną planetę w ramach akcji ratunkowej. Jeden z członków załogi, niejaki Kane (John Hurt), zostaje zaatakowany przez nieznane stworzenie, który rzuca mu się na twarz i zaciska wokół szyi. Załoga zabiera Kane'a na pokład. Od tej chwili ich podróż przeradza się koszmar. Sygnał S.O.S. nadawany z nieznanej planety okazuje się ostrzeżeniem, lecz już za późno... Załoga otrzymuje nowego, niechcianego pasażera, ósmego pasażera "Nostromo".

  • Załoga kosmicznego transportera Nostromo wraca na Ziemię wioząc duże ilości cennej rudy mineralnej. Gdy pokładowy superkomputer odbiera wezwanie SOS, wszyscy pasażerowie są w hibernacyjnym śnie. Wkrótce statek ląduje na nieznanej planecie, a przywrócona do życia załoga zaczyna poszukiwanie nadawców sygnału. Nie znajdują ich, lecz trafiają na pozaziemską istotę, która atakuje jednego z astronautów. Członkowie ekspedycji podejmują walkę o ocalenie zaatakowanego kolegi.

  • Załoga statku kosmicznego Nostromo (kapitan Dallas, Ash, Kane, Brett, Parker, Lambert, Ripley) zostaje obudzona ze stanu hibernacji przez tajemniczy sygnał S.O.S. z pobliskiej planety. Podczas akcji ratunkowej natrafiają na obcą formę życia. Jeden z członków załogi, Kane, zostaje przez nią zaatakowany. Lambert i Dallas wnoszą go na pokład statku nie wiedząc, jak ogromny popełnili błąd.

  • Statkiem kosmicznym Nostromo kieruje komputer pokładowy o nazwie "Matka". Niebawem odbiera on tajemniczy sygnał i wybudza całą załogę z hibernacji. Ciekawość ekipy frachtowca bierze górę i postanawiają oni sprawdzić odległą planetę. Okazuje się, że żyje na niej nieznana dotąd forma życia, której celem jest całkowite zniszczenie ludzkiego gatunku. Obcy przedostaje się na pokład i zaczyna po kolei mordować członków załogi Nostromo… 

  • W pierwszym rozdziale przerażającej sagi "Obcy", załoga statku Nostromo odpowiada na sygnał wołania o pomoc pochodzący z opustoszałej planety i odkrywa śmiercionośną formę życia, która wykorzystuje ludzkie ciało do swego rozwoju. Teraz wszyscy na pokładzie muszą walczyć nie tylko o życie, lecz także o przetrwanie całego gatunku ludzkiego.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię