Obsesja (1995)

The Crossing Guard

plakat - Obsesja (1995)

opisy filmu

(4)
  • Zamożny jubiler z Los Angeles rozszedł się z żoną, odwiedza nieustannie lokale rozrywkowe, zagląda do kieliszka - i marzy o zemście. Przed sześciu laty pijany kierowca zabił jego pięcioletnią córkę. Skazaniec ma wyjść na wolność za trzy dni.

  • Siedmioletnia córeczka Freddy'ego i Mary Gale'ów ginie w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Ojciec dziewczynki kompletnie się załamuje. Pogrążony w depresji nie widzi sensu dalszego życia, a rodzina przestaje się dla niego liczyć. Mężczyzna zaczyna sięgać po alkohol. Sprawca wypadku został aresztowany i skazany na sześć lat więzienia. Freddy uważa jednak, że kara jest zbyt łagodna. Postanawia zemścić się na nim na własną rękę.

  • Freddy Gale i jego żona Mary przeżyli tragedię - ich 10-letnią córeczkę zabił pijany kierowca, John Booth. Rodzice pogrążeni w żalu po stracie dziecka rozstają się. Teraz Mary sama wychowuje dwóch, a Freddy dużo pije i chodzi do klubu z erotycznymi tancerkami. Po pięciu latach spędzonych w więzieniu na wolność wychodzi John Booth. Freddy tylko czekał na ten moment, postanawia zemścić się za śmierć swojej córki.

  • Zemsta po latach. „Obsesja” to przejmujący dramat psychologiczny, pokazujący człowieka zmagającego się z bólem po stracie bliskiej osoby. Jubiler Freddy Gale (Jack Nicholson) i jego żona Mary (Anjelica Huston) przeżywają osobistą tragedię, gdy ich siedmioletnia córeczka ginie w wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę. Sprawca wypadku John Booth (David Morse) skazany zostaje na kilka lat więzienia. Utrata córki na zawsze zmienia życie Gale'ów. Małżonkowie rozstają się. Freddy odwiedza nieustannie lokale rozrywkowe, zagląda do kieliszka i marzy o zemście. Mija sześć lat. John Booth opuszcza więzienie, mieszka w przyczepie przy domu rodziców. Freddy wreszcie może przystąpić do planowanej zemsty...

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe