Open Water

plakat - Ocean strachu (2003)

opisy filmu

(7)
 • Opowieść oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Susan i Daniel są szczęśliwym małżeństwem, pragnącym przeżyć niezapomniane wakacje na Bahamach. Ich relaksujący urlop dobiega końca, kiedy podczas nurkowania zostają porzuceni po środku oceanu przez niedbałą ekipę łodzi. Rozpoczyna się ich walka o przetrwanie. Sami i bezbronni, wystawieni na niebezpieczeństwa czychające pod powierzchnią oceanu mogą liczyć tylko na siebie.

 • Oparty na faktach film opowiada historię małżeństwa, które zaplanowało niezapomniane wakacje na pięknej wyspie. W ten sposób Daniel i Susan. chcą uciec od napięć życia wypełnionego pracą i zrekonstruować nadszarpnięty związek.

  Gdy wybierają się na rejs dla nurków, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zostają pozostawieni podczas pobytu pod wodą przez załogę statku.

  Daleko od lądu nurkowie dryfują coraz bliżej wód rojących się od rekinów. Mozolne próby powrotu do cywilizacji, walka z zimnem, zmęczeniem oraz ze sobą nawzajem, pokazują, jak łatwo uznajemy za pewnik istnienie wygodnego życia, wygodnego związku i wygodnej opinii o sobie samym.

 • Film jest oparty na autentycznych zdarzeniach. Jest to historia młodego małżeństwa Daniela (Daniel Travis) i Susan (Blanchard Ryan). Są oni typowymi mieszczuchami. Kiedy wreszcie przychodzi czas urlopu, wybierają ciepłe, nadmorskie klimaty. Wypoczywają w spokoju, spacerują po plaży, robią zakupy, ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze nurkowania w głębinach morskich. Następnego dnia marzenie pary spełnia się. Niestety, podczas nurkowania małżeństwo przypadkowo odłącza się od reszty grupy i przez to spóźnia się na miejsce zbiórki. Łódź odpływa bez nich. Porzuceni na pastwę losu zostają sami na środku wielkiego oceanu. Wiedzą, że jeśli pomoc nie nadejdzie w szybkim czasie, to mogą się stać pokarmem dla rekinów.

 • Daniel i Susan spędzają wakacje na egzotycznej wyspie. Ich małżeństwo przeżywa kryzys: oboje są pracoholikami, nie mogą się ze sobą dogadać. Z powodu nieporozumienia w czasie wyprawy nurkowej zostają sami w oceanie pełnym rekinów. Zziębnięci, z dala od lądu mogą liczyć tylko na siebie.

 • "Ocean strachu" to film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Szczęśliwe małżeństwo - Susan (Blanchard Ryan) i Daniel (Daniel Travis), postanawia oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości. Bierze urlop i wyjeżdża w ciepłe, nadmorskie klimaty. Tam zaczyna pobierać lekcje nurkowania. Niestety, podczas jednej z takich ekspedycji, para przez przypadek odłącza się od reszty grupy, przez co łódź którą mieli bezpiecznie powrócić na wyspę, odpływa bez nich. Na środku oceanu zaczyna się dla nich prawdziwe piekło...

 • Oparta na faktach historia młodego małżeństwa, Daniela i Susan (Daniel Travis i Blanchard Ryan), które zaplanowało sobie niezapomniane wakacje na pięknej egzotycznej wyspie. Miał to być odpoczynek od życia wypełnionego pracą i próba pozbycia się złych emocji, jakie nagromadziły się w ich związku. Pewnego dnia jako doświadczeni nurkowie wypływają łodzią pełną turystów na podbój rafy koralowej. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności podczas pobytu pod wodą zostają przez załogę statku porzuceni na środku oceanu.... Rozpoczyna się gehenna. Daleko od lądu nurkowie powoli dryfują w kierunku wód, w których roi się od krwiożerczych rekinów. Zmarznięci, zrozpaczeni i zdani tylko na siebie desperacko walczą o przetrwanie... Koszmar walki z żywiołem uświadamia im, że nie są tak silni i samowystarczalni, jak się im do tej pory wydawało, i że w życiu nic nie jest oczywiste...

 • Typowe młode małżeństwo naszych czasów Daniel i Susan, oboje bardzo zapracowani, powoli stwierdzają, że przydałby się im jakiś wypoczynek, aby zregenerować siły i przywrócić ciepło we własnym związku. Wybierają Bahamy, wypoczynek jest udany, na nowo odkrywają radość z życia. W końcu postanawiają spełnić swoje marzenie i decydują się na nurkowanie w oceanie. Przez czysty przypadek obsługa łodzi nie zauważa, że Daniel i Susan zostali jeszcze w wodzie i odpływają pozostawiając małżeństwo na środku oceanu. Daniel i Susan muszą walczyć nie tylko z zimnem, zalewającymi ich falami, czy czyhającymi w głębinach niebezpieczeństwami, przede wszystkim muszą walczyć z własnymi lękami i obawami.