Ono (2004)

plakat - Ono (2004)

opisy filmu

(5)
  • Historia młodej dziewczyny - Ewy, która zachodzi w przypadkową ciążę. Pod wpływem rodziny, postanawia wykonać aborcję. W trakcie wizyty u lekarza dowiaduje się, że płód ludzki w brzuchu kobiety potrafi słyszeć. Ta informacja robi na dziewczynie ogromne wrażenie, wydaje jej się, że dziecko w jej brzuchu słyszy każde wypowiedziane przez nią słowo. Początkowo nieśmiało, potem coraz pewniej zaczyna mówić do swojego nienarodzonego dziecka, próbuje opowiedzieć mu świat za pomocą dźwięków i słów, tak jakby sama poznawała go od nowa. Opowiada dziecku zarówno o tych dobrych, jak i o tych nieprzyjemnych dla człowieka sprawach. Opowiada mu o miłości i uczy je kochać, pozwala mu usłyszeć muzykę i poczuć strach, bo gdy się urodzi będzie mu łatwiej żyć. [www.filmpolski.pl]

  • Dwudziestodwuletnia Ewa zachodzi w ciążę. Kiedy dowiaduje się, że płód w brzuchu matki ma zdolność słyszenia zaczyna wyobrażać sobie, że również jej dziecko ją słyszy. Początkowo nieśmiało, potem coraz częściej "rozmawia" z nienarodzonym dzieckiem. Próbuje za pomocą dźwięków i słów opowiedzieć mu jak wygląda świat. Sama jeszcze niedojrzała i samotna, dzięki swoim opowieściom zaczyna patrzeć na życie z nowej perspektywy.

  • Film Małgorzaty Szumowskiej 'Ono' to opowieść o rodzącym się życiu, o nadziei. Główną bohaterką jest, grana przez polską modelkę Małgorzatę Belę, Ewa, która nagle dowiaduje się, że jest w ciąży. Zaskoczona i początkowo przerażona perspektywą zostania matką decyduje się, za namową rodziców, dokonać aborcji. Zmienia jednak decyzję i stopniowo zaczyna oswajać się z myślą o własnym rodzicielstwie poprzez rozmowy ze swoim jeszcze nie narodzonym dzieckiem, ponieważ podczas wizyty u lekarza dowiaduje się, iż dziecko w łonie matki słyszy odgłosy dochodzące z zewnątrz. Postanawia mu opowiedzieć cały świat.

  • Wiecie, że dziecko już w łonie matki słyszy? Ewa dowiaduje się o tym, kiedy jest w ciaży. Zaczyna rozmawiać ze swoim dzieckiem, które jeszcze mieszka w brzuszku. Opowiada maleństwu, jak wygląda wygląda świat, o tym co jest dobre i o tym co złe, o nienawiści, smutku, radości i przebaczaniu.

  • Ewa (Małgorzata Bela) dowiaduje się, że jest w ciąży. Chce poddać się aborcji. W drodze do lekarza zostaje okradziona i traci pieniądze na zabieg. Wizyta w szpitalu zmienia jednak jej nastawienie. Powoli oswaja się z myślą o dziecku i - dzięki niemu - zaczyna na nowo odkrywać piękno świata. Pomaga jej chory na Alzheimera ojciec (Marek Walczewski).

multimedia
pozostałe