plakat - Ostrożnie, pożądanie (2007)

opisy filmu

(4)
  • Akcja filmu toczy się w Szanghaju lat 30. XX wieku, znajdującym się pod japońską okupacją. Grupa młodych ludzi z podziemnego ruchu oporu planuje zastawić pułapkę na pana Yee (Tony Leung Chiu Wai), ważną figurę pracującą dla chińskiego marionetkowego rządu. Piękna młoda studentka (Wei Tang) jest wysłana w celu uwiedzenia prominenta, co daje katastrofalne skutki.

  • Akcja filmu toczy się w latach 30/40 ubiegłego wieku w znajdującym się pod japońską okupacją Szanghaju. Główna bohaterka - Wong Chia Chi jest aktorką w szkolnym teatrze, poruszającym w swych sztukach tematy walki o przetrwanie Chin. Wkrótce, gdy członkowie teatru mają okazję w sposób bezpośredni wpłynąć na ówczesne im zdarzenia i działać w podziemnym ruchu oporu, bez wątpliwości decydują się stanąć przeciwko okupantom. Ich głównym celem staje się pan Yee, osobistość niezwykle ważna dla chińskiego rządu. Z czasem naradza się plan romansu Wong i pana Yee.

  • Szanghaj, przełom lat 30. i 40. XX wieku. Grupa studentów, patriotów planuje zamordowanie kolaborującego z Japończykami pana Yee (Tony Leung Chiu Wai ). Każdy z piątki przyjaciół ma do odegrania pewną rolę. Najważniejsza przypadła skromnej dziewczynie o imieniu Wang (Wei Tang). Jej zadaniem jest udawanie eleganckiej i zamożnej mężatki - pani Mak, zaprzyjaźnienie się z rodziną pana Yee i uwiedzenie go. Nieprzewidziane wydarzenia powodują że realizacja planu zostaje przerwana. Po kilku latach Wang ponownie spotyka swojego przyjaciela z czasów studiów - Kuanga (Lee-Hom Wang), który namawia ją do by po raz drugi odegrała rolę pani Mak. Dziewczyna zgadza się. Tym razem sprawy układają się lepiej. Wang udaje jej sie nawiązać romans z panem Yee. Niespodziewanie para głównych bohaterów zaczyna sie w sobie zakochiwać. Film z mocnymi scenami erotycznymi, niezwykle przejmujący.

  • Poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w okupowanym przez Japończyków Szanghaju pod koniec lat 30. ubiegłego wieku. Młodzi ludzie z podziemnego ruchu oporu planują zamach na współpracującego z okupantem szefa policji pana Yee. Opracowują plan, w którym kluczowa rola przypada nieśmiałej studentce Wong. Ma ona uwieść pana Yee, osłabić jego czujność i tym samym uczynić łatwym celem. Pomimo obaw i zahamowań dziewczyna podejmuje się zadania. Z niewinnej prowincjuszki zmienia się w wyrafinowaną, epatującą seksapilem wielkomiejską piękność. Ofiara wpada w misternie utkaną sieć, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Fascynacja okazuje się obopólna; Wang również nie jest w stanie zachować dystansu i zimnej krwi. Wybucha namiętność o niezwykłej intensywności, która uzależnia od siebie parę kochanków i wydaje się wieść do nieuniknionej katastrofy.