Final Destination 2

plakat - Oszukać przeznaczenie 2 (2003)

opisy filmu

(7)
 • 19-letnia Kimberly Corman wybiera się z przyjaciółmi na wycieczkę. Przed wyjazdem doświadcza wizji, w której ona i jej przyjaciele giną w poważnym karambolu samochodowym. Za namową Kimberly młodzi ludzie decydują się odwołać swoją podróż. Kilka godzin później dowiadują się, że cudem uniknęli śmierci. Niestety, ich radość nie trwa długo. Niebawem uczestnicy feralnej wycieczki zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach...

 • Schemat znany z pierwszej części: główna bohaterka, Kimberly Corman , wraz z trójką przyjaciół jadą samochodem na wybrzeże. W czasie, gdy Kimberly oczekiwała na możliwość wjazdu na drogę szybkiego ruchu, ukazała jej się "wizja", w której to ujrzała wydarzenia, które mają mieć miejsce na tej właśnie trasie... Wszystko to dzieje się w pierwszą rocznicę wypadku samolotu (lot numer 180), co stanowi nie jako nawiązanie do pierwszej części filmu. Kimberly zszokowana tym co "widziała", zastawia wjazd na trasę, czym ratuje życie sobie i innym osobom, które wraz z nią miały w tym wypadku zginąć...

 • Clear Rivers (Ali Larter) jest jedyną osobą, która ocalała z katastrofy lotniczej. Ukrywa się w złudnym bezpieczeństwie szpitala psychiatrycznego z własnego wyboru, żyje w ciągłym strachu przed śmiercią, cały czas boi się, że skończy tak, jak reszta jej przyjaciół, ocalonych z katastrofy lotniczej - zginie w "przypadkowych" okolicznościach. Clear może wyglądać na obłąkaną, ale ma rację. Śmierć podąża bowiem podmiejską autostradą numer 23, którą Kimberly Corman jedzie ze swoimi przyjaciółmi...

 • Żadnemu z przyjaciół Clear River (Ali Larter) nie udało się uniknąć straszliwego przeznaczenia. Wszyscy zginęli, a dziewczyna trafiła do szpitala dla psychicznie chorych. Tymczasem Kimberly Corman (A.J. Cook) wybiera się wraz z przyjaciółmi na weekend. Nieoczekiwanie doświadcza przerażającej wizji – na autostradzie, którą mają jechać, dochodzi do potwornego wypadku. Dziewczyna postanawia nie dopuścić do tragedii i ku ogromnemu niezadowoleniu innych podróżnych blokuje wjazd na autostradę. W tym samym momencie, w którym na miejsce przyjeżdża policja, kierowca ciężarówki traci panowanie nad samochodem. Na trasie dochodzi do potwornego karambolu. Kimberly wie, że to dopiero początek koszmaru.

 • Minął rok od tragicznego lotu 180. Ostatnia osoba, której jak dotąd udało się uniknąć śmierci żyje w ciągłym strachu, zamknięta w pozornie bezpiecznym szpitalu psychiatrycznym. Ale śmierć nie zapomniała o Clear Rivers (Ali Larter) i przygotowała już nową układankę na autostradzie numer 23.
  Kimberly Corman (A.J. Cook) wybiera się na weekend z przyjaciółmi i obserwuje ciężarówkę załadowaną pniami drzew. Kierowca traci panowanie nad pojazdem i w konsekwencji ładunek rozsypuje się po drodze pozostawiając zmiażdżone samochody i martwe ciała. Chwilę później dziewczyna stwierdza, że nadal jest żywa, a to co widziała to była tylko wizja... ostrzeżenie. Los sprawia, że Clear i Kimberly spotkają się i będą próbowały razem przechytrzyć śmierć, jednak czy to im się uda?

 • Kimberly Corman wraz z przyjaciółmi wybiera się w podróż. W czasie drogi przytrafia im się wypadek, z którego cało wychodzą Kimberly i kilka innych osób. Ludzie, którzy uniknęli katastrofy, zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach.

 • Kontynuacja powstałego w 2000 roku filmu "Oszukać przeznaczenie".
  Chociaż od katastrofy samolotu minął rok ludzie nadal dyskutują o serii niewyjaśnionych wypadków, którym kolejno ulegali ocaleni przez Alexa uczniowie. Kimberly (A.J. Cook) wraz z grupą przyjaciół wybiera się na wycieczkę za miasto. Po drodze dziewczyna doświadcza wizji karambolu na autostradzie, dzięki czemu zapobiega nieszczęściu i ratuje garstkę ludzi. Niedługo po tym zdarzeniu niedoszli uczestnicy karambolu zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach, aby oszukać śmierć Kimberly zwraca się o pomoc do Clear (Ali Larter), ostatniej ocalałej z lotu 180 osoby.