Final Destination 2

plakat - Oszukać przeznaczenie 2 (2003)

pressbook

O filmie

Wszystko ma swój koniec...

Oszukać przeznaczenie 2 to następca thrillera z roku 2000. Clear Rivers (Ali Larter) jest jedyną osobą ocalałą z lotniczej katastrofy. Z własnego wyboru kryje się w złudnym bezpieczeństwie szpitala psychiatrycznego, żyje w ciągłym strachu przed Śmiercią, bez przerwy boi się, że skończy tak, jak reszta jej przyjaciół.

Clear może wyglądać na obłąkaną, ale ma rację. Śmierć podąża bowiem podmiejską autostradą numer 23.

Kimberly Corman (A.J. Cook), która wraz z przyjaciółmi wybiera się na beztroski weekend, obserwuje bezsilnie ciężarówkę załadowaną pniami drzew, której kierowca traci nad nią panowanie. Śmiertelnie niebezpieczny ładunek rozsypuje się po drodze, zostawiając za sobą pokrzywiony metal i martwe ciała - w tym i ciało Kimberly.

Chwilę później dziewczyna stwierdza, że wciąż czeka na rampie na wjazd na autostradę, a za nią stoi sznur samochodów, których zniszczenie widziała przed chwilą. To była tylko wizja. Ale czy było to też ostrzeżenie?

Zszokowana przystępuje do akcji, blokuje przejazd dla samochodów. Na miejscu zjawia się młody policjant (Michael Landes). Wybucha awantura... trwająca do chwili, w której wizja Kimberly sprawdza się co do joty na oczach przerażonych pasażerów samochodów..

Śmierć zabiera wszystkich, którzy znaleźli się na autostradzie, ich ciała tkwią w zmasakrowanych samochodach. Czekający na rampie ledwo uchodzą z życiem. Ale Kimberly wie, że to jeszcze nie koniec. Śmierci nie da się tak oszukać. Grupa obcych sobie ludzi, połączonych wizją Kimberly, musi przyłączyć się do niej w przerażającym wyścigu z czasem i z własnym, paraliżującym strachem, w którym stawką jest to, co udało się tylko jednemu pasażerowi lotu 180 - przeżycie.

Firma New Line Cinema przedstawia film Oszukać przeznaczenie 2, zrealizowany przez zespół producentów, którzy stworzyli pierwszy film z serii, Warrena Zide'a i Craiga Perry'ego (American Pie I-III, Koty i psy), a także współproducenta Justisa Greene'a (Misja na Marsa, I'll Be Home for Christmas). Reżyserem filmu jest David R. Ellis, ceniony drugi reżyser filmów takich jak Harry Potter i kamień filozoficzny, Gniew Oceanu i wchodzący wkrótce na ekrany Matrix Reaktywacja. Autorami scenariusza są J. Mackye Gruber i Eric Bress, scenariusz oparty jest na opowiadaniu, którego autorami są J. Mackye Gruber, Eric Bress i Jeffrey Reddick.

Na ekranie widzowie ponownie zobaczą gwiazdę pierwszego filmu, Ali Larter (Legalna blondynka, Bandyci) w roli Clear Rivers i Tony'ego Todda (Candyman) w roli patologa, pana Bludwortha.

W filmie Oszukać przeznaczenie 2 grają także A.J. Cook (Afera poniżej zera, Przekleństwa niewinności) i Michael Landes (Special Unit II, Wojna Harta), T.C. Carson (U-571, Nature Boy), Jonathan Cherry (Till Dad Do Us Part, They), Keegan Connor Tracy (40 dni i 40 nocy, Podwójne zagrożenie), Sarah Carter (Black Sash, Dark Angel), Lynda Boyd (I Spy, Misja na Marsa), David Paetkau (Duets, Disturbing Behavior), Justina Machado (Dragonfly, Sztuczna Inteligencja) i James Kirk (Once Upon a Christmas, Twice Upon a Christmas).

Nad realizacją filmu pracowali operator Gary Capo (K-19, Cienka czerwona linia, List w butelce); kierownik produkcji Michael Bolton (Twarda laska, Romeo musi umrzeć); montażysta Eric Sears (Original Sin, Body Shots). W realizacji udział wzięli także projektantka kostiumów Jori Woodman, kompozytorka Shirley Walker i reżyser castingów John Papsidera. Cała ta trójka to weterani prac nad poprzednim filmem w serii.

Oszukać przeznaczenie 2 dystrybuowany jest w niektórych krajach przez firmę Warner Bros. Pictures, należącą do koncernu AOL Time Warner Company.

O produkcji