film

ocen
6,9 10 1 14590
6,2 13
ocen krytyków
Dennis Cleg po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego powraca w swoje rodzinne strony. Tam szybko wracają do niego wspomnienia z dzieciństwa. więcej mniej
Pająk zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pajęczy umysł
Choroba psychiczna nie jest nowym tematem w kinie. Całkiem niedawno gościły na ekranie dwa filmy, których... ... czytaj więcej
false
Aleksandra Salwa
Pająk
Zwiastun nr 2
nr 2 2009-11-16T11:28:01 https://fwcdn.pl/webv/24/29/12429/z01.12429.4.jpg https://fwcdn.pl/video/32350/spider_m480.360p.mp4

Dennis Cleg (Ralph Fiennes) od 20 lat cierpi na schizofrenię. Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego zostaje wysłany do pensjonatu pani Wilkinson, gdzie mieszkają ludzie z podobnymi problemami psychicznymi. Dom jest położony w okolicach, w których Dennis dorastał. Miejsce to wywołuje wspomnienia związane z tajemniczymi wydarzeniami z jego dzieciństwa. Pod ich wpływem chory coraz bardziej pogrąża się w szaleństwie.

boxoffice
Patrick McGrath (powieść)
dystrybucja
Monolith
studio
Odeon Films (przedstawia) / Artists Independent Network (współudział) / Canadian Film or Video Production Tax Credit (CPTC) (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Spider
inne tytuły
David Cronenberg zupełnie niespodziewanie otrzymał scenariusz od Patricka McGrath'a, z uwagą, że Ralph Fiennes jest zainteresowany rolą Pająka. Po przeczytaniu czterech stron, Cronenberg uznał, że chce zrobić ten film.
Gdy Dennis Cleg idzie ulicą Kitchener, można zobaczyć w oknie budynku odbicie członka ekipy filmowej.
Jedna z kamer ekipy filmowej jest widoczna w zbitej szybie w szpitalu psychiatrycznym.
Szuka prawdy o własnej przeszłości. Dopiero co opuścił szpital. Mieszka w ośrodku wspierającym takich jak on. Nazywa się Dennis Cleg, lecz matka nazywała go Pająkiem. Własną historie próbuje ułożyć, niczym układankę, w której brakuje kilku elementów, a te co ma, nie zawsze pasują do siebie. W ten właśnie sposób wkracza do własnej pamięci,... więcej
Niezbyt znane i w gruncie rzeczy już nawet trochę zapomniane dzieło Davida Cronenberga opowiada o losach byłego pacjenta zakładu psychiatrycznego Dennisa "Pająka" Clega, który po opuszczeniu kliniki próbuje powrócić do "normalnego" życia. Powoli jednak zaczyna na nowo zatracać się w swojej ciemnej przeszłości i wizjach tragicznych sytuacji, których... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nuda

użytkownik usunięty

ludzie! nuda jak diabli! i nie chodzi o to, ze nie jest to film akcji... ale film ten jest statyczny i nie daje wcale do myslenia... - nie warto. naprawde. (to oczywiscie moje zdanie tylko)

GNIOT!~!!!!

ocenił(a) film na 6

Beznadziejjny!!! nudny!!! daremna gra fiennesa!!! FILM POPROSTU DO BANI!!!!! NIE OGLADAJCIE NIE WARTO!!!

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

ciężki kaliber

ocenił(a) film na 8

Oglądnąłem i poczułem się jak po wypiciu Portera o zawartości 50 % ekstraktu . Ogólnie super, a rola FIENESA Oskarowa.

Żaden inny film nie zrobił na mnie takiego ogromnego wrażenia! Wszystko tu jest
perfekcyjne. I chociaż oglądałam go już dawno to do dzisiaj został w moim sercu. Kocham
dramaty psychologiczne, a ten to juz na prawdę mistrzostwo. Cronenberg odwalił kawał
dobrej roboty :)