film

ocen
7,5 10 1 64398
7,3 3
oceny krytyków
Doświadczony ratownik bierze pod swoje skrzydła młodego, zbuntowanego adepta, którego zachowanie ma związek z traumatyczną przeszłością. więcej mniej
Patrol zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Na fali
Solidne kino akcji, z morałem i przesłaniem jak się patrzy (i jak to w popularnym kinie być powinno),... ... czytaj więcej
false
Marta Olszewska
Zwiastun nr 1
Spot nr 2
Spot nr 1
nr 1 2009-11-16T11:51:26 https://fwcdn.pl/webv/74/48/17448/z01.17448.4.jpg https://fwcdn.pl/video/119513/the_guardian_h640w.360p.mp4

"Patrol" opowiada o pracy ratowników ze Straży Wybrzeża. Kevin Costner wciela się w oficera nazwiskiem Ben Randall, który nie potrafi uporządkować własnego życia. Jego małżeństwo rozleciało się, na domiar złego Ben obwinia się za śmierć kolegów podczas jednej z akcji i niewiele brakuje, by wyleciał ze służby. Dowódca daje mu ostatnią"Patrol" opowiada o pracy ratowników ze Straży Wybrzeża. Kevin Costner wciela się w oficera nazwiskiem Ben Randall, który nie potrafi uporządkować własnego życia. Jego małżeństwo rozleciało się, na domiar złego Ben obwinia się za śmierć kolegów podczas jednej z akcji i niewiele brakuje, by wyleciał ze służby. Dowódca daje mu ostatnią szansę: Randall ma prowadzić - trwające 18 tygodni - szkolenie dla młodych rekrutów Straży. Ben szybko staje się postrachem ośrodka treningowego w Luizjanie. Jego uwagę zwraca Jake Fischer (Ashton Kutcher), obiecujący kandydat na ratownika, który z jakiegoś powodu nie potrafi podporządkować się rygorom pracy zespołowej. Randall domyśla się, że chłopak ma za sobą jakieś dramatyczne przejścia.

boxoffice
$70 000 000
dystrybucja
Forum Film Poland
studio
Beacon Pictures (przedstawia) / Touchstone Pictures (przedstawia) / A School Productions / więcej
tytuł oryg.
The Guardian
inne tytuły
Guardian, The (I) USA
Jednym ze studentów był pływak olimpijski Mark Gangloff, który zdobył złoty medal na igrzyskach w Atenach.
Nad głową Helen, kiedy Ben po raz pierwszy telefonuje widać mikrofon.
Nad stolikiem w recepcji podczas ślubu widać mikrofon.
Długo zastanawiałem się, jak ugryźć tę recenzję. Dopiero wczoraj udało mi się obejrzeć "Patrol" i dziś od rana starałem się wymyślić powód, dla którego ten film miałby mi się nie podobać. Ale jak to się mówi – najciemniej pod latarnią. Analizowałem zdjęcia, scenariusz, muzykę i wszystko było bez zarzutów (no może prawie wszystko), strawiłem nawet... więcej
Ujmując wszystko w kilku słowach, muszę powiedzieć, że jest to marne kino. Widać gołym okiem, że ciekawy scenariusz nie został w pełni wykorzystany przez Andrew Davisa, tym bardziej, jeśli miała to być produkcja poświęcona Straży Przybrzeżnej. Po części zachęcam do obejrzenia filmu, choćby po to, aby przekonać się, czy miałem rację w swojej ocenie. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To żona głównego bohatera. Przedstawia swoją postawą pełna "cipską logikę". Trochę taka postawa jak "nie pije ,nie bije to nie kocha".
Gość ma ciężka i odpowiedzialną robotę ale żona chce kochanka jak tydzień po ślubie.
Może o to chodziło rarzyserowi ale ja tego nie kupuję.
No co, nie wiedziała za kogo wychodzi?

świetna rola Costnera, dobra Kutchera i ogólnie film bardzo dobry, wciągający, wzruszający i dający do myślenia, djaę mu 9/10

Film rewelacja

ocenił(a) film na 8

Nic tylko ogladać

Zanim na dobre zostałem kinomaniakiem filantropem zajmowałem się dorywczo ratownictwem.
Pozdrawiam z tego miejsca wszystkich plażowiczów Ośrodka Wczasowego Wenus nad jeziorem
głębokim. Wasza ignorancja nie miała granic mam nadzieję, że wszyscy Ci którzy nie słuchali
moich poleceń zmądrzeją po obejrzeniu tego...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.