Piła (2004)

Saw

plakat - Piła (2004)

opisy filmu

(7)
  • Młody mężczyzna, Adam (Leigh Whannell), budzi się przykuty do zardzewiałej rury w rozwalającej się piwnicy. Po drugiej stronie pokoju odkrywa innego przerażonego współ-uwięzionego człowieka. Jest nim dr Lawrence Gordon (Cary Elwes). Na podłodze pomiędzy nimi leży martwy człowiek w kałuży krwi, trzymający w znieruchomiałej ręce pistolet kaliber 38. Żaden z mężczyzn nie zna przyczyny swojego porwania, ale na pozostawionej mikrokasecie znajdują instrukcję, wg której dr Gordon ma zabić Adama w ciągu następnych 8 godzin. Jeśli mu się to nie uda, nie dość, że obaj mężczyźni zginą, to również Allison, żona Lawrenca, oraz ich córka zostaną zabite. Dr Gordon przypomina sobie trwające właśnie śledztwo prowadzone przez detektywa Tappa (Danny Glover) i obaj zdają sobie sprawę, że są następnymi ofiarami psychopatycznego geniusza nazywanego "Jigsaw". W ciągu zaledwie kilku godzin mężczyźni muszą dopasować do siebie elementy układanki zmagając się narastającym, w miarę upływu czasu, przerażeniem. Zabójca zostawił im tylko kilka wskazówek oraz dwie piły ręczne, zbyt słabe, by przeciąć stalowe kajdany, ale wystarczająco mocne, by przeciąć nimi ciało i kości.

  • Pewnego dnia młody mężczyzna o imieniu Adam budzi się przykuty do zardzewiałej rury w całkowicie nieznanym mu miejscu wyglądającym na starą, rozlatującą się piwnice. Po chwili odkrywa, że w pomieszczeniu znajdują się jeszcze dwie osoby. Jedną z nich jest doktor Lawrence Gordon, który także jest przykuty do rury. Druga osoba jest martwa - leży głową do ziemi w kałuży krwi. Trzyma w ręku pistolet... Adam i Lawrence nie wiedzą jak się znaleźli w tajemniczym pomieszczeniu, jednak po odsłuchaniu wiadomości pozostawionej na porzuconym dyktafonie, dowiadują się, że do godziny 6 Lawrence musi zabić Adama, ponieważ w przeciwnym razie jego żona i córka zostaną zabite. Obaj zdają sobie sprawę, że są ofiarami psychopatycznego mordercy, który swoimi gierkami i łamigłówkami sprawia, że jego ofiary same się zabijają...

  • "Piła" to nie tylko trzymający w napięciu thriller, ale także wnikliwa analiza ludzkiego lęku. Dwaj mężczyźni budzą się przykuci do rur w piwnicy. Pomiędzy nimi znajduje się trup samobójcy. O co w tym wszystkim chodzi? Wyjaśnienia znajdują się na kasecie magnetofonowej. Co się stanie po jej odsłuchaniu? Okaże się, że mamy do czynienia z seryjnym mordercą, którym nie kieruje jedynie szaleństwo. Jego głównym celem jest udowodnienie swoim ofiarom, jak wielką wartość ma życie...

  • Psychopatyczny, seryjny morderca postanawia zabawić się w kolejną ze swoich sadystycznych gierek. Zamyka dwóch obcych dla siebie mężczyzn w starej toalecie opuszczonego zakładu ściekowego. Żeby było ciekawiej, przykuwa ich grubym łańcuchem do ściany po przeciwległych stronach pomieszczenia. Na środku leżą zwłoki martwego mężczyzny który z niewiadomych przyczyn postrzelił się w głowę... Czy mężczyznom uda się wybrnąć z przerażająco beznadziejnej sytuacji - i czy zdołają ocalić swe życie?

  • Dwóch nieznających się mężczyzn budzi się w nieznanym im miejscu wyglądającym jak prehistoryczna łazienka. Spanikowani szukają drogi ucieczki i wyjaśnienia tego wszystkiego. Niestety nie mogą zdziałać zbyt wiele, gdyż ich stopy są przymocowane wielkimi, metalowymi łańcuchami do ściekowych rur. Obydwaj znajdują w swoich kieszeniach małe kasetki. W akcie desperacji próbują zdobyć odtwarzacz, który znajduje się... w ręce trupa leżącego na środku łazienki. Niestety to dopiero początek. Psychopatyczny głos dochodzący z odtwarzacza zaczyna ich szantażować, a stawką jest życie. Czy któryś z nich posunie się do tego, by zabić dla życia swojej rodziny i siebie samego? Kto jest psychopatą?

  • Doktor Lawrence Gordon (Cary Elwes) i młody chłopak Adam (Leigh Whannell), budzą się w ciemnym pomieszczeniu przykuci łańcuchami do ściany. Nie pamiętają jak tam trafili. Gdy wreszcie jednemu z nich udaje się zapalić światło, znajdują leżące obok nich piły, a także zwłoki nieznanego mężczyzny, dyktafon i kasety. Z nagrania dowiadują się, że doktor Gordon musi zabić Adama, bo w przeciwnym razie zostanie zamordowana jego żona i córka. Mężczyźni chcą uciec, ale piły nie przetną łańcuchów. Szybko się domyślają w jak makabryczny sposób powinni się uwolnić. Niestety, to nie koniec koszmarnych niespodzianek, jakie kryje pozornie puste pomieszczenie.

  • Dwóch mężczyzn budzi się w podziemnej toalecie przykutych są do ścian łańcuchami. Wkrótce obaj uświadamiają sobie, że biorą udział w grze o najwyższą stawkę - albo zabiją swego towarzysza, albo sami zginą. Ofiary seryjnego mordercy, zwanego Panem Układanką (Tobin Bell), stają przed trudnym, wręcz okrutnym wyborem, od którego zależy ich życie. Jedna z nich musi przedrzeć się przez siatkę, której ostrza powodują głębokie rany. Kolejna ofiara sama staje się oprawcą - musi zabić człowieka, aby odnaleźć ukryty w jego ciele klucz. Jeśli go nie użyje, maszyna przymocowana do jego głowy zacznie wyrywać jej szczęki... Tropem Pana Układanki podąża detektyw David Tapp (Danny Glover).