plakat - Plac Zbawiciela (2006)

opisy filmu

(6)
  • Rzecz dzieje się współcześnie i opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę, a mogłaby zdarzyć się każdemu z nas. Młode małżeństwo z dwójką dzieci ma wkrótce odebrać klucze do własnego mieszkania. Ponieważ przeznaczyli na to wszystkie pieniądze, muszą oszczędzać. Rezygnują z samodzielności i wynajmowanego mieszkania, przenosząc się do matki chłopaka. Dramat rozpoczyna się, gdy wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Teraz młodzi nie tylko stracili wszystkie pieniądze, nie mają szans na własne mieszkanie, ale popadają w kolosalne długi.

  • Małżeństwo z dwójką dzieci ma odebrać klucze od nowego mieszkania. Przeznaczyli nań wszystkie pieniądze, więc muszą oszczędzać. Rezygnując z samodzielności wprowadzają się do domu matki chłopaka. Wkrótce wychodzi na jaw, że developer zbankrutował. Małżeństwo nie tylko straciło pieniądze, ale popadło w wielkie długi...

  • Młode małżeństwo pewnego dnia dowiaduje się, że ich życie właśnie legło w gruzach. Najważniejszy życiowy cel, któremu podporządkowali wszystko (zakup własnego mieszkania) nie może być zrealizowany z powodu bankructwa firmy developerskiej, która realizowała ich zlecenie. Jedyną szansę na zrealizowanie marzenia stanowi wykup zadłużonej nieruchomości od banku. Zaciągnięte kredyty, brak pracy, prawa do prywatności (mieszkają wraz z dwójką dzieci u matki chłopaka w małym mieszkaniu) powodują, że ich małżeństwo zaczyna rozpadać się, na jaw wychodzą długo skrywane negatywne emocje i żale .

    Czy ich małżeństwo jest w stanie przetrwać tak ciężką próbę...?

  • Najnowszy film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina? Mąż żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela - ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich pragnień, marzeń, opowieść o człowieku, jego samotności pośród innych i potrzebie bliskości. To także opowieść o miłości we wszystkich jej przejawach.

    [Opis Dystrybutora]

  • Przejmująca opowieśc rodziny jakich wiele. Małżeństwo z dwójką dzieci, w oczekiwaniu na własne mieszkanie wprowadze się do matki chłopaka. Wkrótce okazuje się, że deweloper, z którym podpisali umowę, zbankrutował, a młodzi ludzie zostali bez pieniędzy i mieszkania. Od tej chwili popadają w coraz to większe długi. Skrywane z dawna negatywne emocje i żale wychodzą na jaw, prowadząc nieuchronnie do tragedii... Opowieść sięga po autentyczne wydarzenia, dążąc do poszukiwania prawdy.

  • Główni bohaterowie, młode małżeństwo Beata( Jowita Budnik ) i Bartek (Arkadiusz Janiczek)  wraz z dziećmi Dawidem (Dawid Gudejko) i Adrianem (Natan Gudejko) mieszkają w malutkim mieszkanku matki Bartka, Teresy (Ewa Wencel). Kobieta  jest naprawdę nieznośna, ciągle ma coś do powiedzenia, znęca się psychicznie nad domownikami. Jednak wkrótce ma się to skończyć. Na rodzinę czeka dom- wymarzone cztery kąty tylko dla siebie. Jednak developer bankrutuje. Młode małżeństwo traci pieniądze. Beata popada w depresję, jej stan jest coraz gorszy. Bartek nie wytrzymuje napięcia psychicznego, zaczyna znęcać się nad rodziną. Do tego dochodzą surowe osądy Teresy o złym wychowaniu dzieci. W związku zakochanych wszystko powoli się psuje...

multimedia
pozostałe