Plaga (2007)

The Reaping

plakat - Plaga (2007)

opisy filmu

(6)
 • Woda zamieniona w krew, atak żab i szarańczy... Mieszkańcy małego miasteczka w Luizjanie są głęboko przekonani, że stali się ofiarami współczesnej wersji dziesięciu biblijnych plag. Katherine (Hilary Swank) postanawia przeprowadzić śledztwo i rozwiać ich obawy. Okazuje się jednak, że nie wszystko daje się wytłumaczyć naukowo.

 • Katherine Winter (Hilary Swank) nie wierzy w cuda, jedynie w fakty. Wykładając na uniwersytecie, stała się największą specjalistką od demaskowania rzekomych cudów. Jest wzywana w najdalsze zakątki świata, by badać płaczące figury, przypominająca świętych plamy na ścianach czy stygmaty na dłoniach. Jak dotąd, nie było tajemnicy, której nie wyjaśniłaby naukowo. Pewnego dnia odwiedza ją Doug Blackwell (David Morrissey), nauczyciel z małego miasteczka. Szuka on pomocy w sprawie dziwnych zjawisk, które według jego sąsiadów są plagami zesłanymi przez Boga. Katherine i jej kolega po fachu Ben (Idris Elba) dowiedzą się, że czasem cuda są zdradzieckie, a granica między wiarą a przesądem jest niebezpiecznie cienka.

 • Pani profesor Katherine Winter (Hilary Swank) z Uniwersytetu Stanowego w Luizjanie jest specjalistką od demaskowania zjawisk, powszechnie uważanych za religijne cuda. Jej głęboki racjonalizm zostaje wystawiony na ciężką próbę, gdy trafia do małego miasteczka Haven. Miał tu miejsce tajemniczy fenomen: woda w okolicznej rzece - w niewytłumaczalny sposób - nabrała barwy krwi. Mieszkańcy podejrzewają, że to jedna z dziesięciu plag, które Bóg ma zesłać na ludzkość tuż przed końcem świata.
  W maleńkim Haven nie brakuje też takich, którzy winą za dziwne wydarzenia obarczają jedno z miejscowych dzieci, 12-letnią Loren McConnell (AnnaSophia Robb). Uważają ją za wcielenie Antychrysta i powód, dla którego Bóg doświadcza ich owymi nieszczęściami. Dziewczynka istotnie ma w sobie coś niezwykłego. W jej obecności, główna bohaterka nękana jest niepokojącymi wizjami.
  Tymczasem w Filadelfii, stary przyjaciel pani profesor, pastor Michael Costigan (Stephen Rea) z przerażeniem spostrzega, że jego ulubione zdjęcie Katherine staje w ogniu. Wygląda na to, że jej wizyta w Haven to element jakiegoś szatańskiego planu. Podobnie jak kolejne, coraz gwałtowniejsze kataklizmy nękające miasteczko...

 • Katherine Winter (grana przez znakomitą aktorkę Hilary Swank, o czym mogą świadczyć jej dwa Oscary) nie wierzy w przeróżne cuda, sądząc, że można je wyjaśnić naukowo. Zostaje ona wezwana do pewnej miejscowości, w przekonaniu, że uda się jej w jakiś racjonalny sposób wyjaśnić zabarwienie na czerwono wody w rzecze. Jednakże przekonania pani profesor zostają zachwiane w momencie, gdy w miejscowości zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy, których już nie potrafi wyjaśnić. Wieść głosi, że dziwne zjawiska są plagami zsyłanymi przez Boga na ludzi i mającymi za razem poprzedzać koniec świata. Mieszkańcy winą za pojawienie się plag obarczają dziewczynkę mieszkającą w tej małej miejscowości, Loren McConnell (AnnaSophia Robb). Katherine szuka jakiegoś rozwiązania zagadki dziesięciu plag...

 • Katherine Winter (Hilary Swank) nie wierzy w cuda - ufa tylko faktom. W przeszłości była pastorem, ale wystąpiła z Kościoła po tym, jak jej córka i mąż zginęli w tragicznych okolicznościach. Odtąd szuka już odpowiedzi na swoje pytania nie w modlitwie, ale w badaniach naukowych. Jako profesor uniwersytecki stała się wybitną demaskatorką rzekomych cudów. Odwiedza różne miejsca na całym świecie, aby badać płaczące figurki, plamy na ścianach przypominające wizerunki świętych oraz krwawiące dłonie. Do tej pory nie zdarzyło się, aby nie była w stanie rozwiązać którejkolwiek z "boskich" zagadek.
  Jednak kiedy Doug Blackwell (David Morrissey), nauczyciel z małego miasteczka, prosi ją o pomoc w sprawie serii niezwykłych wydarzeń, które mieszkańcy uważają za dzieło Boga, Katherine i jej partner, Ben (Idris Elba), odkrywają, że pewne cuda mogą być zdradliwe, a granica pomiędzy wiarą a przesądami jest niebezpiecznie wąska.
  Wygląda na to, że w Haven, miasteczku ukrytym pomiędzy lasami i mokradłami Luizjany, racjonalne zasady zostały zmienione. Umarło dziecko i wody rzeki zamieniły się w krew - a to zaledwie początek wydarzeń przypominających ponowne nadejście 10 biblijnych plag, które spadają na miasteczko.

 • Tysiące lat temu miały miejsce tajemnicze zdarzenia zwane plagami. Nikt nie wierzył, że mogłyby się powtórzyć… Małe miasteczko w Luizjanie cierpi z powodu wydarzeń przypominających plagi biblijne.