Under the Tuscan Sun

plakat - Pod słońcem Toskanii (2003)

opisy filmu

(6)
  • Film ,,Pod słońcem Toskanii'' opowiada historię pisarki,która ma dość życia w San Francisco i postanawia wyjechać do pięknej Toskanii. Frances, bo tak ma na imię owa kobieta, przeżywa właśnie kryzes twórczy i osobisty. Popada w depresję, ale podczas pobytu w Toskanii całe jej życie się zmienia. Niespodziewanie kupuje wille. Wynajmuje polskich robotników, poznaje sympatyczną rodzinę, ma nowych przyjaciół i w końcu... zakochuje się.
    Film wspaniały na wieczory, miła i cudowna historia. Niejdna kobieta uroni łzę na tym filmie.

  • Pisarka z San Francisco Frances Mayers (Lane), po rozwodzie przeżywa kryzys twórczy i emocjonalny. Przyjaciółka nakłania ją do spędzenia dziesięciu dni w Toskanii. Nie do końca przekonana Frances zbiera się jednak na odwagę, pakuje walizki i wyjeżdża. Na miejscu, kierowana nagłym impulsem, kupuje malowniczo położoną, choć nieco zdewastowaną willę. Wynajmuje robotników do odnowienia domu i całkowicie zmienia swój styl życia. Spotyka ją cała masa niespodzianek i przygód. W końcu jednak Frances znajduje spokój i ukojenie, a przede wszystkim prawdziwą przyjaźń i... miłość.

  • Frances żyła spokojnie w dość udanym małżeństwie i nagle, pewnego dnia wszystko obróciło się do góry nogami. Stało się to za sprawą męża, który zaczął ją zdradzać i jak się okazało ma dziecko z kochanką. Podłamana Frances szuka sposobu aby o wszystkim zapomnieć i od nowa ułożyć sobie życie. I tak właśnie, za namową przyjaciółek jedzie na wycieczkę do Włoch, gdzie całkiem spontanicznie, o niczym nie myśląc kupuje dom. Od tego momentu jej świat znowu nabiera kolorów, a dzieje się to za sprawą otaczających ją ludzi. Przede wszystkim chodzi o tajemniczą kobietę w czerni, która w pewnym sensie pomogła jej podjąć decyzję o zakupie willi oraz o Polaków, którzy ową posiadłość remontowali.

  • Pisarka Frances Mayes (Diane Lane) jest szczęśliwa, odnosi sukcesy w pracy. Jednak nagle wszystko zaczyna iść nie po jej myśli - dowiaduje się, że mąż ją zdradza, rozwodzi się, traci mieszkanie. Za namową swojej przyjaciółki Patti (Sandra Oh), postanawia wyjechać na wycieczkę do Toskanii. Oczarowana tamtejszym krajobrazem, kupuje willę o wdzięcznej nazwie "Bramasole". Do jej remontu zatrudnia trzech sympatycznych robotników z Polski. Frances poznaje Włochów, ich kulturę i obyczaje, a przede wszystkim próbuje na nowo ułożyć sobie życie.

  • Pisarka Frances Mayes mieszka wraz z mężem w San Francisco. Wiedzie spokojne i szczęśliwe życie do chwili, gdy jej małżonek oświadcza, że chce się rozwieść. Zrozpaczona Frances postanawia za radą swoich przyjaciółek wyjechać na wycieczkę po Toskanii. Urzeczona pięknem tej krainy, spontanicznie decyduje się na kupno domu "Bramasole" niedaleko Cortony. Do remontu zatrudnia polską ekipę budowlaną, a sama zaczyna odkrywać tutejsze zwyczaje. W końcu zaczyna na nowo wieść spokojne, jednak zupełnie odmienne życie.

  • Mieszkająca w San Francisco pisarka Frances Mayers (Diane Lane) przeżywa kryzys twórczy i emocjonalny wywołany rozwodem oraz utratą ukochanego domu. Daje się namówić przyjaciółce na wyjazd do Toskanii. Zauroczona słoneczną włoską krainą spontanicznie kupuje piękną, lecz nieco zdewastowaną willę i rzuca się w wir przygody.