Meet the Fockers

plakat - Poznaj moich rodziców (2004)

pressbook

O filmie

Cztery lata temu widzowie po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się z postacią filmowego pielęgniarza Grega (a.k.a. Gaylorda) Fockera (BEN STILLER) i wybrać się razem z nim na ‘rodzinny’ weekend, w trakcie którego udało mu się jedynie zgubić bagaż, podpalić część domu, przesadzić nieco z grą w piłkę wodną i pomalować kota. Zwieńczeniem tej pełnej emocji pierwszej wizyty u przyszłych teściów było poddanie Grega testowi na prawdomówność przez nie kogo innego, jak tylko samą głowę rodziny – Jacka Byrnesa (ROBERT DE NIRO), który jak się okazuje jest byłym agentem CIA, nie zaś specjalistą w dziedzinie ogrodnictwa, za którego się podaje. Jak można się domyśleć, Jack nie wykazuje najmniejszej chęci dopus zczenia narzeczonego córki do ścisłego Kręgu Rodziny Byrnesów. I tak to toczy się akcja przebojowej komedii „Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/.
Film wszedł na ekrany jesienią 2000 roku i natychmiast zdobył sobie ogromną popularność, producentom filmu przynosząc jednocześnie wielomilionowe zyski – około 300 milionów dolarów wpływów na całym świecie.

Obecnie, kilka lat później, widzimy Grega, któremu udało się jakimś cudem zaskarbić sobie miejsce w Kręgu Rodziny Byrnesów. Wydaje się zatem, że wszystko jest na najlepszej drodze do długo oczekiwanego ożenku. Greg wraz z narzeczoną Pam (TERI POLO) planują już ceremonię ślubną, ale do pełni szczęści brakuje jeszcze jednego maleńkiego szczegółu, który utoruje drogę młodej pary do ołtarza – przyszli teściowie muszą się spotkać i spędzić ze sobą cały weekend!!!
Zatem Greg i Pam chcąc nie chcąc zmuszeni są załadować się do nowej, perfekcyjnie wyposażonej przyczepy kempingowej Jacka (ze wzmocnionym kadłubem i szybami pancernymi) i udać w podróż na Wyspę Fockerów, do Palmowego Gaju – miejsca zamieszkania Berniego i Roz Focker (DUSTIN HOFFMAN i BARBRA STREISAND). Najbliższe 48 godzin dadzą rodzicom przyszłego pana i pani młodej możliwość bliższego poznania się, a Jackowi okazję do ‘wzięcia pod lupę’ Fockerów.
Ta z pozoru niewinnie zapowiadająca się wizyta z czasem przeradza się w misję śledczą, podczas której Jack odkrywa, że przedstawieni mu jako prawnik i lekarka rodzice Grega, to tak naprawdę liberalny, rzadko opuszczający domowe zacisze ojciec i zajmująca się terapią seksualną dla starszych osób matka. Jak w kalejdoskopie zaczynają się kręcić kolejne gafy i wpadki – epizod w toalecie, gra w futbol na śmierć i życie, pojawienie się tajemniczej Kubanki, z którą wiąże się rodzinny sekret, incydent z maluchem i klejem ....
Czy już jesteśmy w pełnej gotowości, żeby „Poznać moich rodziców” ... to przecież zaledwie jeden weekend razem. Co może się zepsuć w tak krótkim czasie?

Twórcy i gwiazdy pierwszej części przeboju z 2000 roku – „Poznaj mojego tatę” ponownie złączyli swe siły, by w towarzystwie nowych gwiazd zrealizować kontynuację perypetii Grega Fockera w filme pt. „Poznaj moich rodziców” /Meet the Fockers/. Do swojej roli patriarchy rodu – Jacka Byrnesa, powraca ROBERT DE NIRO, z kolei BEN STILLER ponownie wcielił się w rolę potencjalnego przyszłego zięcia Grega Fockera, BLYTHE DANNER zobaczymy jako żonę Jacka, Dinę, a TERI POLO jako ukochaną Grega, Pam Byrnes. Do tej barwnej galerii postaci dołączą niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju rodzice Grega – Bernie i Roz Fockerowie, czyli DUSTIN HOFFMAN i BARBRA STREISAND.

Reżyser i producent JAY ROACH („Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/, „Austin Powers i Złoty Członek” /Austin Powers in Goldmember/) ponownie staje za reżyserskim sterem. Pracę przy filmie podjęli również znani z pierwszej części scenarzyści JIM HERZFELD (“Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/) i JOHN HAMBURG („Nadchodzi Polly” /Along Came Polly/, „Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/); pomysłodawcami scenariusza są Herzfeld i MARC HYMAN („Egzamin dojrzałości” /The Perfect Score/). Producentami „Poznaj moich rodziców” /Meet the Fockers/ są JANE ROSENTHAL (“Był sobie chłopiec” /About a Boy/, “Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/), Robert De Niro i Jay Roach. Postaci przedstawione w filmie są pomysłem GREGA GLIENNA & MARY RUTH CLARKE („Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/).

W grupie utalentowanych twórców filmu znaleźli się ci znani z wcześniejszej produkcji, jak również nowe twarze, w tym: autor zdjęć JOHN SCHWARTZMAN, A.S.C. („Niepokonany Seabiscuit” /Seabiscuit/, „Debiutant” /The Rookie/); scenograf RUSTY SMITH („Elf”, „Poznaj mojego tatę”); montażyści JON POLL („Austin Powers i Złoty Członek” /Austin Powers in Goldmember/, „Poznaj mojego tatę”) i LEE HAXALL (telewizyjne „Arrested Development” i „Hack”); projektantka kostiumów CAROL RAMSEY („Dodgeball”, „Straszny film 3” /Scary Movie 3/); i kompozytor muzyki RANDY NEWMAN („Potwory i spółka” /Monsers, Inc./, „Poznaj mojego tatę”). NANCY TENENBAUM („Pop Life”, „Poznaj mojego tatę”) i AMY SAYRES („Wakacje Waltera” /Secondhand Lions/, “Poznaj mojego tatę”) wystąpili w charakterze producentów wykonawczych.

O produkcji
Kto zagrał Fockerów?
O obsadzie starej i nowej
Strona techniczna