Prawdziwa historia

The World's Fastest Indian

2005 2 godz. 7 min.
7,8 41 615
ocen
7,8 10 1 41615
22 946
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}

Opowieść o życiu nowozelandzkiego konstruktora Burta Munro (Hopkins), budowniczego motocykla Indian na którym w latach 70-tych podczas wyścigów Bonneville Salt Flats, rozgrywanych w stanie Utah w USA udało się pobić ówczesny rekord prędkości.

luco
opis użytkownika

Jeden z najlepszych filmów Anthony'ego Hopkinsa, on sam zresztą, w którymś z wywiadów nazwał go swoim najlepszym filmem. Niewątpliwią zaletą filmu jest prawie całkowity brak efektów specjalnych, co wspaniale pozwoliło oddać rzeczywistość przełomu lat 60-tych i 70-tych.
Film opowiada o człowieku, jego marzeniach, filozofii życia (nie)zwykłego człowieka, oraz o tym, co można zrobić ze motocyklem.
Podróż głównego bohatera, okraszona jest drobnymi przygodami. Większość z nich początkowo wygląda nieprzyjemnie, po czym kończy się dobrze. Jak widać, optymistyczny fatalizm, będący filozofią życiową głównego bohatera, potrafi tak nagiąć bieg wydarzeń, by spełniły się jego marzenia.
Wspaniała muzyka J. Petera Robinsona idealnie dopasowuje się do biegu wydarzeń i ryku silnika. Sceny, w których bierze udział motocykl, niekiedy więcej niż jeden, nakręcą wszystkich miłosników dwóch kółek.map
opis użytkownika

Burt Munro (Sir Anthony Hopkins) to dziwak. Zamiast siedzieć przy kominku i wspominać minione czasy w rodzinnym Invercargill, postanowił zbudować najszybszy motocykl na świecie i... osobiście pobić na nim rekord prędkości. Najwyraźniej ktoś zapomniał powiedzieć starszemu panu, że w jego wieku pewnych rzeczy po prostu już się nie robi. Burt jednak, nie bacząc na przeciwności losu, dopiął swego i spełnił największe marzenie życia!
Nowozelandczyk Munro przypłynął do Stanów Zjednoczonych, by przystąpić do zawodów na słonym torze w Bonneville (stan Utah). Tam właśnie - w 1967 roku - na udoskonalonym przez siebie motorze "Indian", osiągając 205.67 mil/h (331 km/h), pobił ów rekord. Jego wynik, w kategorii obudowanych i opływowych motocykli o pojemności poniżej 1000 cm³ (950 cm³), nigdy nie został pobity.
Warto dodać, że w jednym z wywiadów Hopkins stwierdził krótko: "To najlepsza rola, jaką w życiu zagrałem". Słowa te mówią same za siebie...

NYPD
opis użytkownika

Kino drogi oparte na faktach. Lata sześćdziesiąte XX wieku. Nowozelandczyk Burt Munro (w tej roli znakomity Anthony Hopkins) spełnia swoje na pozór szalone marzenie i wyrusza w podróż do USA.

freepick
opis użytkownika

Pełna humoru i poruszająca historia człowieka, który miał odwagę spełnić swoje niezwykłe marzenie. Główna rola w filmie jest podsumowaniem całokształtu twórczości Anthony'ego Hopkinsa, za którą w styczniu 2006 został uhonorowany Złotym Globem. Film wyreżyserowany przez Rogera Donaldsona ("Gatunek", "13 dni"), nawiązuje do najlepszej klasyki kina drogi ("Prosta historia").
Burt Munro (Anthony Hopkins) wyrusza w wymarzoną podróż. Chce spełnić swoje największe marzenie: wystartować w zawodach na legendarnym torze Bonneville w USA i ustanowić rekord świata w prędkości na udoskonalonym przez siebie motocyklu Indian Scout. Ekscytująca, pełna humoru i przygód droga na miejsce wyścigu będzie dla Burta podróżą życia.

[opis dystrybutora]

Sackgirl
opis użytkownika