Skazany na śmierć (2005-2009) serial TV

Prison Break

plakat - Skazany na śmierć (2005)

opisy serialu

(12)
 • Bohaterem serialu jest Michael Scofield (Wentworth Miller) - młody, niezwykle utalentowany inżynier, którego brat Lincoln Burrows (Dominic Purcell) został skazany na karę śmierci. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie. Scolfield (Wentworth Miller) przekonany o jego niewinności podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Nikt nie wie, że Michael (Wentworth Miller) projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn idealnie precyzyjny plan działania. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłania następne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku odkrywamy geniusz Michaela (Wentworth Miller). Ale czy on i jego brat przetrwają w więziennej rzeczywistości, by móc uciec?

 • Serial opowiada historię Michaela Scofielda - brata Lincolna Burrowsa oskarżonego o zabójstwo brata wiceprezydenta i skazanego na karę śmierci w więzieniu stanowym Fox River. Scolfield przekonany o niewinności brata - pomimo jednoznacznych dowodów wskazujących na Burrowsa - postanawia dostać się do więzienia i uwolnić go. Nikt jednak nie spodziewa się, że Michael wcześniej projektował plany więzienia. Z wytatuowanym na ciele planem więzienia pod postacią nic nie znaczącej grafiki oraz ze ściśle sprecyzowanym planem Scofield dokonuje napadu na bank, po którym dostaje się do więzienia. Z każdym odcinkiem poznajemy geniusz Michaela a wraz z nim kolejne elementy układanki wielkiej ucieczki.

 • Inżynier budowlany, Michael Scofield (Wentworth Miller) dokonuje upozorowanego napadu na bank. Wszystko po to, aby trafić do więzienia, w którym przebywa jego starszy brat Lincoln Linc Burrows (Dominic Purcell), oczekujący na egzekucję. Skazany za rzekome zabójstwo, zapewnia bliskich, że został wrobiony i jest niewinny. Data wykonania wyroku coraz bliżej. Nie ma więc czasu na szukanie dowodów mogących uratować mu życie.

 • Inżynier Michael Scofield (Wentworth Miller), dzięki napadowi na bank zostaje skazany i dostaje się do więzienia, które pomógł projektować, aby pomóc bratu - Lincolnowi Burrowsowi (Dominic Purcell) - skazanemu na karę śmierci. Michael wierzy, że jego brat nie popełnił zbrodni. W ucieczce z więzienia Fox River Michael będzie miał do pomocy tatuaż, na którym ukrył plany więzienia. Uwolnienie Lincolna będzie przebiegać na dwóch płaszczyznach: drogą sądową, którą zajmuje się jego obrońca, oraz poprzez ucieczkę, której zaplanowania i wykonania podejmuje się Michael.

 • [Opis drugiego sezonu]

  Drugi sezon serialu rozpoczyna się na polach w pobliżu Fox River, więzienia, z którego udało się uciec bohaterom. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem, zbiegowie ścigani są przez strażników więzienia, policję, a w szczególności przez FBI, prowadzone przez despotycznego agenta Alexandra Mahone, który powoli zaczyna dostrzegać plan ucieczki Michaela, skutecznie go utrudniając. Pościg trwa...

 • Serial opowiada o losach dwóch braci - Lincolna Burrowsa i Michaela Scofielda. Pierwszy z nich, starszy został skazany na śmierć, za domniemane zabójstwo brata pani wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości został bardzo sprytnie wrobiony przez rząd USA. Młodszy brat, architekt geniusz, napada na bank i daje się specjalnie złapać. Skazany zostaje na 5 lat więzienia i na własne życzenie wsadzony do więzienia Fox River gdzie znajduje się jego starszy brat. Scofield planuje wcześniej ucieczkę z owego więzienia, by uchronić brata od śmierci za niewinność, wytatuowawszy sobie ciało planami budowli ukrytymi pod przeróżnymi wzorami. 

 • Bohaterem serialu jest Michael Scofield (Wentworth Miller) - młody, niezwykle utalentowany inżynier budowlany, którego brat Lincoln Burrows (Dominic Purcell) został skazany na karę śmierci za zamordowanie brata wiceprezydenta. Do wykonania wyroku w Więzieniu Stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie. Scolfield przekonany o niewinności starszego brata podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłoni kolejne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku będziemy odkrywać geniusz Michaela. Nikt nie wie, że to on projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn precyzyjny plan działania.

 • Michael Scofield (Wentworth Miller), niezwykle wykształcony i inteligentny mężczyzna, po ukończeniu studiów inżynierskich, trafia do stanowego więzienia Fox River, aby pomóc w ucieczce swojemu niesłusznie oskarżonemu o śmierć bratu Lincolnowi Burrowsowi (Dominic Purcell). W tym celu tworzy na swoim ciele tatuaże, przedstawiające mapę więzienia ukrytą pod rysunkiem walki aniołów z demonami, a następnie napada na bank. Po otrzymaniu wyroku przygotowuje genialną ucieczkę. Wraz z upływem dni do Michaela i Lincolna przyłączają się inni więźniowie. Ich największą przeszkodą okazuje się więzienny strażnik Belick (Wade Williams), pragnący za wszelką cenę odkryć tajemnicę Scofielda. Pomimo wielu trudności główny bohater nie poddaje się i robi wszystko, żeby nie dopuścić do egzekucji swojego brata.

 • Sezon 1
  Większość ludzi zrobiłaby wszystko, żeby wydostać się z więzienia Fox River. Michael Scofield (Wentworth Miller) zrobi natomiast wszystko, by się do niego dostać. Jego brat Lincoln (Dominic Purcell) został skazany na śmierć za zbrodnię, której nie popełnił, a jedyna droga, by go uratować, wiedzie właśnie ze środka.

  "Uzbrojony" w specjalny tatuaż i niezwykle misterny plan ucieczki Michael powoduje własne uwięzienie i rozpoczyna się wyścig z czasem. Teraz potrzebuje całej swojej przebiegłości, odwagi i szczęścia... a także pomocy jednego spośród najbardziej okrutnych i niebezpiecznych więźniów.

 • Sezon 2
  Exodus trwa! Michael Scofield (Wentworth Miller) wraz z niewinnie oskarżonym o morderstwo bratem Lincolnem Burrowsem (Dominic Purcell) zdołali opuścić mury więzienia Fox River, jednak to nie koniec ucieczki! Teraz, razem z grupą niebezpiecznych skazańców, muszą zrobić wszystko, by przeżyć na wolności, uniknąć zdemaskowania, ujawnić rządowy spisek i odnaleźć ukryte pięć milionów dolarów. W tym samym czasie w poszukiwania "ósemki z Fox River" włączone zostają wszystkie służby mundurowe oraz agent specjalny Alexander Mahone, jedyny człowiek potrafiący zrozumieć logikę Scofielda. Przed Tobą wypełniony pościgami, konspiracjami i nagłymi zwrotami akcji drugi sezon międzynarodowego przeboju telewizyjnego "Prison Break: Skazany na śmierć"!

 • Sezon 3
  Ucieczka z Fox River, więzienia o zaostrzonym rygorze była niczym w porównaniu do przygód bohaterów w emocjonującym trzecim sezonie światowego przeboju telewizyjnego.
  Michael Scofield (Wentworth Miller) musi walczyć o przetrwanie w Sonie, pełnym brutalnej przemocy, piekielnym panamskim więzieniu, które opuścić można tylko w czarnej torbie. Kiedy czas ucieka, Lincoln Burrows (Dominic Purcell) desperacko próbuje uwolnić brata oraz jedynego człowieka, który może pomóc im uratować syna Lincolna więzionego przez Firmę.

 • Sezon 4

  By zniszczyć złowrogą organizację znaną jako Firma, Michael Scofield (Wentworth Miller) wraz z bratem, Lincolnem (Dominic Purcell) muszą umknąć płatnemu mordercy i odkryć śmiertelny sekret kryjący się za tajemniczym urządzeniem o nazwie Scylla. Zobacz jak napięcie drastycznie rośnie, życia sypią się w drobny mak, a Michael i Lincoln walczą, by dożyć dnia, w którym raz na zawsze przestaną uciekać.