Cloverfield

plakat - Projekt: Monster (2008)

ciekawostki

(15)

błędy w filmie

  • Kiedy Hud filmuje najpierw poziom, na którym się znajduje, a następnie przesuwa kamerę w dół, by nakręcić zatrzymane samochody i uciekających ludzi, Most Brookliński jest ukazany jako dwupoziomowy. W rzeczywistości Most Brookliński ma tylko jeden poziom, natomiast most George'a Washingtona ma dwa.

  • Głowie Statuy Wolności brakuje zielonego pokrycia, które pojawia się,kiedy miedź reaguje z tlenem i wilgocią zawartymi w powietrzu. Głowa wydaje się być koloru miedzianego kiedy ląduje na ulicy.

  • Podczas scen w tunelu metra, koszulka Roba wydaje się sama czyścić. Na początku jest brudna i spocona, potem wygląda na dość czystą, po to by za moment ponownie stać się brudną.

  • Po tym jak Hud, Marlena i reszta spotykają żołnierzy, trafiają do szpitala polowego. Jasne jest, że lekarze oraz żołnierze US Army są na tyle świadomi tego co się stanie, kiedy ktoś zostanie ugryziony, że jest mało prawdopodobne aby cywile mogli się między sobą swobodnie mieszać, zanim zostaną przebadani na okoliczność bycia zainfekowanymi.

  • Scena otwierająca filmu pokazuje, że film został znaleziony na karcie pamięci SD, ale przez cały film wspominana jest taśma w kamerze.

miejsce kręcenia

pozostałe