Eight Below

plakat - Przygoda na Antarktydzie (2006)

opisy filmu

(7)
  • "Eight Below" to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film opowiada historię członków naukowej ekspedycji na Antarktydę - Jerry'ego Sheparda, jego byłej dziewczyny, najlepszego przyjaciela Coopera oraz geologa trafiającego tam w poszukiwaniu meteorytu. Prawdziwymi bohaterami tego filmu jest jednak tak na prawdę 8 psów, które najpierw ratują geologowi życie a potem z powodu wielkiej burzy i związanej z nią ewakuacji są pozostawione samym sobie na śmierć.

  • Podczas antarktycznej wyprawy w poszukiwaniu meteorytu dochodzi do wypadku. W jego wyniku, a także na skutek komplikacji pogodowych, ekipa stacji antarktycznej musi się ewakuować zostawiając na pastwę losu grupę psów.
    Film przedstawia losy zwierząt, ich walkę o przetrwanie w ekstremalnie trudnych warunkach, a także starania ich opiekuna by zorganizować wyprawę ratunkową.

  • Film oparty na faktach. Jest koniec pory letniej na Antarktydzie, aura jest niepewna, mimo tego przewodnik (Paul Walker) wyrusza na wyprawę wraz z naukowcem (Bruce Greenwood). Celem wyprawy jest odnalezienie meteorytu. Towarzyszy im niezastąpiony psi zaprzęg. Z powodu ciągle pogarszającej się pogody ekspedycja zostaje zmuszona do skrócenia poszukiwań i ucieczki ze stacji polarnej. W samolocie ewakuacyjnym brakuje jednak miejsca dla psów, które zostawione na pastwę losu muszą same spróbować przeżyć w mroźnych klimatach Antarktydy.

  • Do stacji badawczej na Antarktydzie przybywa David McClaren, który pragnie odszukać kawałek meteorytu, który spadł niedaleko bazy badawczej NSF. Ponieważ lód w tym okresie jest niepewny profesor wyrusza na poszukiwania z Garrym, który przewozi profesora i sprzęt na miejsce dzięki zaprzęgowi psów, do których z resztą jest bardzo przywiązany. W drodze powrotnej złapała ich ogromna burza śnieżna zwiastująca początek ciężkiej zimy, a więc zaraz po powrocie baza przygotowywana jest do ewakuacji. Członkowie grupy pewni, że ktoś jeszcze wróci do bazy zostawiają w niej psy Garrego, niestety jak się okazuje powrót jest niemożliwy i psy zostają zdane na własny los będąc przykute obok placówki. Historia ta opowiada o staraniach Garrego aby powrócić do bazy ocalić swoje psy.

  • Okropna, nieprzychylna pogoda i straszny wypadek zmuszają uczestników ekspedycji naukowej do ewakuacji z bazy na Antarktydzie. Przewodnik Jery (Paul Walker) musi pozostawić swe ukochane psy zaprzęgowe, aby przetrwać najbardziej zaciekłą zimę na Ziemi. Gnane niepohamowaną przyjaźnią wierne psy i osamotniony, tęskniący za nimi Jerry odbywają niewiarygodną przygodę, by się w końcu spotkać.

  • Zdeterminowany geolog za wszelką cenę pragnie odnaleźć meteoryt. Wraz z doświadczonym przewodnikiem Gerrym wyrusza na jego poszukiwanie. Na czele wyprawy staje jedyny w swoim rodzaju psi zaprzęg. Jednak o tej porze roku arktyczne pola, po których się poruszają, okazują się kryć w sobie wiele niebezpieczeństw. Wkrótce prognozy pogody zaczynają także donosić o nadciągającej burzy - największej od dwudziestu pięciu lat. Podróżnicy są zmuszeni powrócić do stacji badawczej, a następnie zostają ewakuowani poza granice Antarktydy. W samolocie nie ma jednak miejsca dla psów. Od tej chwili wytrwałe czworonogi muszą bez jakiejkolwiek pomocy zmierzyć się z głodem i potwornym mrozem.

  • "Eight Below" to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film opowiada historię trzech członków naukowej ekspedycji na Antarktydę - Jerry'ego Sheparda, jego najlepszego przyjaciela Coopera oraz nieprzyjemnego geologa, którzy za pomocą psich zaprzęgów próbują wydostać się z Antarktydy. W pewnym momencie decydują się jednak, ze względu na trudne warunki, zostawić zwierzęta, jednak po jakimś czasie zmieniają zdanie i wracają po psy.

opinie i nagrody
pozostałe