First Blood

plakat - Rambo: Pierwsza krew (1982)

opisy filmu

(10)
  • John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny w Wietnamie podróżuje od miasta do miasta szukając swych kolegów z wojska. Kiedy po prośbie szeryfa Teasle'a (Brian Dennehy) nie chce opuścić miasteczka, zostaje aresztowany. Wkrótce jednak ucieka i jest gotów prowadzić samotną wojnę. Jedyną osobą która może go powstrzymać jest jego dawny dowódca Samuel Trautman (Richard Crenna)...

  • John Rambo (Sylvester Stallone), bohater walk w Wietnamie powraca do Ameryki. Plącząc się od miasta do miasta, ma nadzieję odnaleźć kolegów. Szeryf jednego z odwiedzanych miast, Teasle (Brian Dennehy) nakazuje Johnowi opuszczenie go. Dochodzi do aresztowania, podczas którego Rambo jest poniżany i prześladowany. W końcu ucieka z więzienia i rozpoczyna walkę z prześladującym go szeryfem...

  • Amerykański żołnierz - bohater wojny w Wietnamie (Sylvester Stallone) chce odwiedzić jedynego żyjącego przyjaciela z wojska. Ten jednak umarł niedawno i w małym miasteczku Rambo go nie odnajduje - znajduje za to nietolerancję i uprzedzenia u miejscowych ludzi, co nie powinno mieć miejsca w stosunku do ich bohatera. Aresztowany i bity Rambo postanawia rozprawić się z miejscowymi stróżami prawa. Wykorzystuje nabyte w Wietnamie zdolności, ale ile może zdziałać jeden człowiek przeciw całej armii?

  • John Rambo (Sylvester Stallone), komandos z Wietnamu przybywa do małego miasteczka, ponieważ chce się spotkać z kolegą z wojska. Dowiaduje się, że kolega umarł, na domiar złego szeryf miasta Will Teasle (Brian Dennehy) nakazuje mu opuszczenie miasta. Gdy John nie chce tego zrobić, zostaje aresztowany. Po upokorzeniu, jakiego doznał w areszcie, ucieka. Teasle postanawia ścigać uciekiniera, lecz szybko zwierzyna staje się myśliwym...

  • Do miasteczka w stanie Oregon przybywa John Rambo (Sylvester Stallone), były komandos Zielonych Beretów. Przyjechał, aby spotkać się z przyjacielem, z którym walczył w Wietnamie. Niestety jego kolega, który miał kontakt z bronią chemiczną, zachorował na raka i zmarł. Rambo, który bardzo przeżył śmierć przyjaciela, zamierza spokojnie opuścić miasteczko. Jednak sprowokowany chamstwem i jawną wrogością tutejszego szeryfa, trafia do aresztu. Pobity i upokorzony wypowiada wojnę policji i Gwardii Narodowej stanu Oregon.

  • John Rambo (Sylvester Stallone), były komandos, weteran wojny w Wietnamie, postanawia odwiedzić kolegę mieszkającego w niewielkim miasteczku. Trzyma się od ludzi z daleka i stara się nikomu nie wchodzić w drogę. Niestety lokalny szeryf Will Teasle (Brian Dennehy) wykazuje do niego bezpodstawną niechęć i doprowadza do jego aresztowania i szykan na komisariacie. W końcu dla Rambo sytuacja staje się nie do zniesienia - ucieka i znajduje schronienie w niedostępnych lasach, które pokrywają okoliczne wzgórza. Odtąd toczy regularną wojnę ze wszystkimi stróżami prawa, których nasyła na niego szeryf. Wreszcie władze postanawiają sprowadzić byłego dowódcę Rambo, pułkownika Trautmana (Richard Crenna). Mają nadzieję, że ten zmusi Rambo do poddania się. Po przyjeździe Trautman uprzedza wszystkich, że jeśli chcą schwytać Rambo, muszą być przygotowani na bardzo duże straty w ludziach.

  • John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny w Wietnamie, podróżuje po Stanach, chcąc odnaleźć byłych kolegów z wojska. Niestety, jak się okazuje, wszyscy już nie żyją, a Rambo został ostatnim ze swojego oddziału. Po drodze zaczepia go miejscowy szeryf, Will Teasle (Brian Dennehy), który na miejscu daje mu do zrozumienia, że nie życzy sobie na swoim terytorium włóczęgów. Rambo odmawia opuszczenia miasteczka, przez co naraża się szeryfowi i trafia do aresztu, gdzie policjanci znęcają się nad nim. Poniżony Rambo, pod wpływem traumatycznych wspomnień z Wietnamu, ucieka z posterunku, wywołując tym samym prywatną wojnę z miejscową policją.

  • Weteran wojny w Wietnamie, John Rambo (Sylvester Stallone) przybywa do pewnego miasteczka, by odwiedzić jedynego żyjącego kolegę ze swojego oddziału. Na miejscu dowiaduje się, że ów kolega zmarł na raka, którego nabawił się w Wietnamie. Podczas pobytu w mieście Rambo popada w konflikt z miejscowym szeryfem. Na posterunku były weteran zostaje poniżony i pobity przez jednego z funkcjonariuszy. Rozwścieczony Rambo ucieka z posterunku i tym samym rozpoczyna wojnę z tubylczą policją. Jedyną osobą, która jest w stanie obronić ich przed byłym komandosem jest pułkownik Trautman (Richard Crenna), były dowódca Johna.

  • Jeden z najsłynniejszych filmów w historii kina akcji. John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny w Wietnamie, popada w konflikt z lokalną policją. Jako były komandos, wykorzystuje swoje umiejętności, aby uniknąć śmierci z rąk bezwzględnego szeryfa. Osaczony przez lokalną policję i gwardię narodową Rambo rozpoczyna prywatną wojnę.

  • John Rambo (Sylvester Stallone), żołnierz jednostek specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych, bohater wojny w Wietnamie, po wojnie postanawia odnaleźć przyjaciela z frontu. W miasteczku, do którego dociera wdaje się w konflikt z szeryfem. Po ucieczce z aresztu, rozpoczyna samotną wojnę ze ścigającą go policją i Gwardią Narodową. Powstrzymać go może tylko jego dawny dowódca Samuel Trautman (Richard Crenna), który szkolił Rambo w sztuce walki i przetrwania.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe