Rekrut (2003)

The Recruit

opisy filmu

(8)
 • James Calyton jest obiecującym agentem, któremu wszyscy wróżą błyskotliwą karierę. Claytonem interesuje się m.in. Walter Burke, weteran i legenda agencji, który pomaga Jamesowi przejść ciężkie szkolenie i ułatwia drogę do awansu. Pewnego dnia Clayton otrzymuje zadanie specjalne. Ma zlokalizować obcego agenta, który od przeniknął do 'firmy'.

 • James Clayton (Colin Farrell) być może nie ma cech typowego rekruta, ale jest jednym z najinteligentniejszych absolwentów wyższych uczelni w całych Stanach Zjednoczonych - i dlatego Walter Burke (Al Pacino) chce zwerbować go do pracy w Agencji. James traktuje misję w CIA jako intrygująca alternatywę dla swojego zwyczajnego życia. Zanim jednak zostanie agentem, musi przejść ciężkie szkolenie, podczas którego rekruci są przekształcani w zaprawionych w boju zawodowców.

  Burke wprowadza go w arkana profesji i uczy zasady gry, więc James szybko przechodzi kolejne szczeble szkolenia. Przy okazji zakochuje się w Layli (Bridget Moynahan), podobnie jak on kandydatce na agenta. Jamesa niepokoją jedynie jego stosunki z mentorem, które bardziej przypominają zabawę w kotka i myszkę. Jednak właśnie wtedy, kiedy James zaczyna zastanawiać się nad swoją rolę w tej grze, dostaje niebezpieczne zadanie. Burke zleca mu wykrycie "kreta" działającego w Agencji. James szybko przekonuje się na własnej skórze, że stare maksymy CIA - "nikomu nie ufaj" i "nic nie jest takie, jakim się wydaje", wciąż są aktualne.

 • Zdolny informatyk, student James Clyton (Colin Farrell), przyjmuje propozycję pracy dla CIA od wieloletniego agenta Waltera Burke'a (Al Pacino). Wraz z innymi kandydatami odbywa żmudne szkolenie w specjalnym ośrodku CIA. Zakochuje się w koleżance z kursu, Layli Moore. Wkrótce Burke powierza Claytonowi prawdziwe zadanie - ma on wykryć szpiega, który działa wśród pracowników CIA. Walter podejrzewa, że jest nim Layla...

 • James Clayton (Colin Farrell) miał 12 lat, gdy stracił ojca w katastrofie lotniczej, a jego matka umarła niedługo później. Udaje, że niczego w życiu nie bierze zbyt serio, lecz tak naprawdę wszystko traktuje śmiertelnie poważnie. Nie ma cech typowego rekruta, ale jest jednym z najinteligentniejszych absolwentów wyższych uczelni w całych Stanach Zjednoczonych i dlatego Walter Burke (Al Pacino) chce zwerbować go do pracy w CIA.
  James traktuje misję w Agencji jako intrygującą alternatywę dla swojego zwyczajnego życia. Zanim jednak zostanie agentem, musi przejść szkolenie. Walter wprowadza go w arkana profesji i uczy panujących tam zasad. Clayton szybko przechodzi kolejne szczeble. Traktuje Burke'a jak ojca, choć ten nim manipuluje, oszukuje go, bawi się w kotka i myszkę.
  Kiedy James zaczyna zastanawiać się nad swoją rolą w tej grze, dostaje niebezpieczne zadanie. Otrzymuje zlecenie wykrycia "kreta" działającego w Agencji. Szybko przekonuje się na własnej skórze, że stare maksymy CIA - "nikomu nie ufaj" oraz "nic nie jest takie, jakie się wydaje", wciąż są aktualne...

 • James Clayton (Colin Farrell) jest jednym z najinteligentniejszych absolwentów wyższych uczelni w całych Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego zatem, że Walter Burke (Al Pacino) werbuje go do pracy w CIA. Wcześniej jednak James musi przejść ciężkie szkolenie dla rekrutów. Pierwszym zadaniem Claytona jest wykrycie kreta działającego w Agencji...

 • Po ukończeniu studiów James Clayton (Colin Farrell) zostaje zwerbowany do pracy w CIA. Przechodzi szkolenie w tajnej siedzibie Agencji, zwanej Farmą. Nową pracę uważa za interesującą alternatywę dla dotychczasowego życia. Znajduje także miłość - zakochuje się w koleżance ze szkolenia, pięknej Layli (Bridget Moynahan). Jego mentorem jest Walter Burke (Al Pacino), jeden z najlepszych agentów w historii CIA. Szybko jednak okazuje się, że Burke prowadzi z Jamesem podwójną grę. Szukając kreta, działającego na szkodę Agencji, Clayton szybko przyswaja sobie podstawowe maksymy CIA: nie ufaj nikomu i nic nie jest takie, jakim się wydaje.

 • James Clayton (Colin Farrell) jest młodym i bardzo zdolnym informatykiem. Jego talent doceniają największe firmy przemysłu komputerowego i... CIA. Organizacja próbuje zwerbować go do swoich szeregów. Pierwotnie mężczyzna odmawia współpracy, lecz z czasem przystaje na postawione mu warunki. Kuszące okazały się jednak nie pieniądze, czy sława szpiega, ale możliwość rozwiązania zagadki tajemniczej śmierci ojca.
  Podczas treningów Clayton robi olbrzymie wrażenie na doświadczonych szkoleniowcach. Pewnego dnia jednak zostaje poddany próbie, której nie udaje mu się przejść. Wyrzucony z treningu, popada w przygnębienie i depresję. Szybko jednak okazuje się, że ćwiczenie, którego nie zaliczył, miało podwójne dno...

 • Absolwent prestiżowej uczelni, genialny informatyk James Clayton (Colin Farrell), szuka dla siebie ciekawego zajęcia. Przyjmuje od agenta Waltera Burke'a (Al Pacino) propozycję pracy dla CIA. Traktuje ją jako intrygująca alternatywę dla uporządkowanego życia. Ma również nadzieję, że uda mu się wyjaśnić tajemnicę śmierci ojca, który prawdopodobnie także pracował dla agencji. Po wstępnych testach Clyton jedzie do specjalnego ośrodka treningowego CIA. Musi tam długie i żmudne szkolenie. Wkrótce James zakochuje się w koleżance z kursu, Layli Moore (Bridget Moynahan). Piękna dziewczyna dorównuje mu inteligencją i umiejętnościami. Tymczasem Bruke powierza Jamesowi pierwsze zadanie. Młody informatyk ma zdemaskować szpiega, który działa wśród pracowników CIA. Walter podejrzewa, że jest nim Layla. Młody rekrut szybko uczy się reguł szpiegowskiej gry- musi pamiętać, że wszystko jest tu możliwe i że nikomu nie może ufać.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię