Rekrut (2003)

The Recruit

pressbook

Treść

Po raz pierwszy drzwi Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) zostały otwarte. Widzowie mają niepowtarzalną szansę poznać tajemnice Agencji: jak rekrutuje się przyszłych agentów, jak wygląda ich szkolenie i jak uczą się sztuki przetrwania w świecie sekretów.

James Clayton (Colin Farrell) być może nie ma cech typowego rekruta, ale jest jednym z najinteligentniejszych absolwentów wyższych uczelni w całych Stanach Zjednoczonych - i dlatego Walter Burke (Al Pacino) chce zwerbować do pracy w Agencji. James traktuje misję w CIA jako intrygująca alternatywę dla swojego zwyczajnego życia. Zanim jednak zostanie agentem, musi przejść ciężkie szkolenie, podczas którego rekruci są przekształcani w zaprawionych w boju zawodowców. Burke wprowadza go w arkana profesji i uczy zasady gry, więc James szybko przechodzi kolejne szczeble szkolenia. Przy okazji zakochuje się w Layli (Bridget Moynahan), podobnie jak on kandydatce na agenta. Jamesa niepokoją jedynie jego stosunki z mentorem, które bardziej przypominają zabawę w kotka i myszkę. Jednak właśnie wtedy, kiedy James zaczyna zastanawiać się nad swoją rolę w tej grze, dostaje niebezpieczne zadanie. Burke zleca mu wykrycie "kreta" działającego w Agencji. James szybko przekonuje się na własnej skórze, że stare maksymy CIA - "nikomu nie ufaj" i "nic nie jest takie, jakim się wydaje", wciąż są aktualne .

ITI Cinema przedstawia "Rekruta" z Alem Pacino, Colinem Farrellem, Bridget Moynahan i Gabrielem Macht w rolach głównych. Film wyreżyserował Roger Donaldson, scenariusz napisali Roger Towne, Kurt Wimmer i Mitch Glazer. Producentami filmu są Roger Birnbaum, Jeff Apple i Gary Barber. Producentami wykonawczymi byli Jonathan Glickman i Ric Kidney.

O filmie
O produkcji
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię