Requiem for a Dream

plakat - Requiem dla snu (2000)

opisy filmu

(6)
  • Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry'ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. "Requiem dla snu" to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia.

  • "Requiem dla snu" opowiada historię czterech bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od rzeczywistości.
    "Requiem dla snu", filmowa adaptacja powieści Huberta Selby Jr., to dantejska wyprawa czwórki bohaterów do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Aronofsky ukazuje wzloty i upadki ludzi rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje pragnienia w dzisiejszym Brooklynie. Jednak nadzieje bohaterów na odmianę w ich życiu to marzenia, które nie mają szans się ziścić. Nie mogąc poradzić sobie z otaczającym ich światem, uciekają od rzeczywistości w uzależnienia, jak narkotyki, słodycze, telewizja czy papierosy. Wszystkie postaci, dążąc na ślepo do zrealizowania swojej własnej wizji szczęścia, nie zauważają, kiedy ich marzenia przemieniają się w coś, w co żadna z nich by nawet nie przypuszczała. Każdy z bohaterów ostatecznie pozostaje zupełnie sam ze swoimi fantazjami, tym samym przeżywając osobistą tragedię.

  • "Requiem dla snu" to wstrząsający dramat opowiadający o czterech osobach z Brooklynu, zmagających się z nałogami. Marion Silver (Jennifer Connelly), Harry Goldfarb (Jared Leto) i Tyrone C. Love (Marlon Wayans) nie mogą przestać zażywać heroiny. W największe piekło dostała się Sara Goldfarb (Ellen Burstyn) - samotna kobieta i matka Harry'ego, która panicznie boi się lodówki i godzinami ogląda telewizję. Na dodatek bierze tabletki odchudzające, aby zmieścić się w swoją sukienkę ze snów...

  • Dramatyczna historia opisująca losy paczki przyjaciół, którzy coraz bardziej pogrążają się w nałogu narkotykowym. Harry (Jared Leto), aby urzeczywistnić marzenie swojej dziewczyny Marion (Jennifer Connelly) o otwarciu sklepu z ubraniami, decyduje się wraz z ciemnoskórym Tyronem (Marlon Wayans) wejść w biznes narkotykowy. Początkowa dobra passa szybko mija, a każdy z bohaterów boryka się z innymi problemami, wynikającymi z przymusowego głodu.
    Obraz uzależnienia dopełnia matka Harry'ego, która marząc o występie w telewizyjnym show zaczyna się odchudzać, nieświadomie wpadając w nałóg.

  • Film opowiada wstrząsającą historię czwórki bohaterów, Harry'ego - drobnego dealera, jego matki, przyjaciela i dziewczyny. Sara Goldfarb, matka Harry'ego, po otrzymaniu propozycji występu w jej ulubionym show, rozpoczyna walkę z nadwagą, aby dobrze wypaść w telewizji. Uzależnienie od słodyczy i sytego jedzenia sprawia, że Sara sięga po tabletki dietetyczne, które zaburzają łaknienie i hamują popęd do jedzenia. Wkrótce te tabletki całkowicie ją niszczą i uzależniają. Harry razem z przyjacielem handlują narkotykami, ale wkrótce zaczynają zażywać swój własny towar. W równie dramatycznej sytuacji jest dziewczyna Harry'ego, która aby zdobyć fundusze na zakup prochów zostaje prostytutką. Z początku obiecująca podróż do szczęścia dla całej czwórki staje się tragedią bez odwrotu...

  • Wychowany na nowojorskiej ulicy, znerwicowany Harry (Jared Leto) odwiedza owdowiałą matkę (Ellen Burstyn) wyłącznie po to, aby zabrać telewizor i zastawić go w lombardzie. Razem ze swoją dziewczyną Marion (Jennifer Connelly) i zamieszanym w mafijne interesy przyjacielem Tyronem (Marlon Wayans) rozkręca narkotykowy biznes. Zamiast zarobić, cała trójka popada w nałóg i stacza się na dno...