Resident Evil: Apocalypse

plakat - Resident Evil 2: Apokalipsa (2004)

opisy filmu

(5)
  • Po sukcesie, jaki odniósł "Resident Evil", przyszła kolej na drugi odcinek przygód agentki walczącej z zombie. W centrum Raccoon City niewielka grupa ludzi walczy o przetrwanie. Wśród nich znajduje się Alice (Milla Jovovich). Przedzierając się przez hordy żywych trupów bohaterowie usiłują uciec z miasta. Ich jedyną nadzieją jest dr Charles Ashford. Zgadza się on im pomóc pod warunkiem, że odnajdą jego córkę. A w samym mieście pojawia się genetycznie zmodyfikowana istota o kryptonimie "Nemezis".

  • Kontynuacja filmu z 2002 roku. Po tragicznym wypadku w Ulu przeżywają tylko dwie osoby, Matt (Eric Mabius) i Alice (Milla Jovovich). Matt zostaje przesłany do programu Nemezis, gdzie zostaje poddany badaniom doprowadzającym do jego mutacji. Podobnie jest z Alice, lecz ta się nie zmienia. Po otwarciu Ula wirus T rozpowszechnia się po całym mieście Raccon. Miasto zostaje zamknięte, a nasi bohaterowie wraz z nim. Dostają szansę wydostania się, lecz muszą odnaleźć zaginioną córkę założyciela korporacji Umbrella.

  • Gdy Alice (Milla Jovovich) budzi się na stole operacyjnym w opuszczonym ośrodku badawczym, okazuje się, że jej misja się nie powiodła. Hordy żywych trupów wydostają się na powierzchnię ziemi i pustoszą całe miasto Raccoon City. Co więcej, bohaterka odkrywa, iż jej ciało zostało poddane biogenetycznym modyfikacjom przez naukowców. Alice jest silniejsza, zręczniejsza, ma wyostrzone zmysły, których potrzebuje teraz bardziej niż kiedykolwiek.

  • Dynamiczna akcja, znakomite efekty specjalne i porywające sceny walk. W finale pierwszej części "Resident Evil" Alice obudziła się na stole operacyjnym w opuszczonym ośrodku badawczym. Okazało się, że jej misja nie powiodła się: hordy żywych trupów wydostały się na powierzchnię ziemi i spustoszyły całe miasto Raccoon City. Alice odkryła, iż jej ciało zostało poddane biogenetycznym modyfikacjom przez naukowców z korporacji Parasol. Jest silniejsza, zręczniejsza, ma wyostrzone zmysły... Teraz będzie potrzebować swoich nowych zdolności bardziej, niż kiedykolwiek. Nadchodzi Apokalipsa...

  • Alice, wraz z oddziałem komandosów, stoczyła ciężką walkę o to, by mordercze kreatury, w które zamienił naukowców z podziemnego laboratorium korporacji Umbrella tajemniczy wirus, nie wydostały się na zewnątrz. Myślała, że wygrała. Myliła się. Hordy żywych trupów wydostały się na powierzchnię ziemi i spustoszyły całe Raccoon City.
    Niewielka grupa ludzi wciąż jednak walczy o przetrwanie. Ich nadzieją jest doktor Charles Ashford, naukowiec pracujący niegdyś dla korporacji Umbrella. Zgadza się im pomóc pod warunkiem, że odnajdą jego córkę. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi im Alice, która odkrywa, że jej ciało zostało poddane biogenetycznym modyfikacjom. Niesamowita siła, refleks, zwinność, wyostrzone zmysły wzroku i słuchu, występują u niej ponad normę daną w istocie ludzkiej.
    Alice, Jill Valentine, Carlos Olivera, a później również Angie Ashford, przedzierając się przez hordy żywych trupów i zabójczych Lickerów, szukają sposobu, jak uciec z Raccoon City i nie dać się zabić. To jednak nie koniec ich zmartwień.