plakat - Resident Evil (2002)

opisy filmu

(7)
  • Thriller science-fiction oparty na serii popularnych gier komputerowych "Resident Evil". Na początku XXI wieku The Umbrella Corporation staje się największą firmą komercyjną w Stanach Zjednoczonych. W 9 na 10 domach znajdują się jej produkty. Wszędzie ma wpływy polityczne i finansowe. Oficjalnie jest wiodącym w świecie dostawcą technologii komputerowych i produktów medycznych. Natomiast ani opinia publiczna, ani pracownicy nie wiedzą, że główne dochody firma ma dzięki pracy nad technologiami wojskowym, eksperymentami genetycznym i bronią biologiczną. W supertajnym podziemnym laboratorium firmy nazywanym The Hive trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusem. Kiedy ze zbitej próbówki wirus dostanie się do systemu wentylacyjnego, Red Queen - główny komputer, odetnie drogę ucieczki pracującym w laboratorium naukowcom. Wszyscy giną. Przynajmniej tak to na początku wygląda. Do laboratorium przybywa elitarna grupa komandosów. Mają trzy godziny, żeby izolować wirus i uratować przed nim świat. Przeszkadzać im będzie nie tylko Red Queen, ale naukowcy, których wirus zmutował w coś na kształt zombie oraz przerażający, mutujący wciąż potwór Licker.

  • Film na motywach gry Resident Evil (znanej też jako Biohazard). Wydarzenia toczą miesiąc przed tymi, które stanowią fabułę pierwszej gry RE. Niedaleka przyszłość. Potężna korporacja Umberlla prowadzi badania nad bronią bakteriologiczną w tajnym podziemnym laboratorium. Na skutek sabotażu zabójczy wirus wymyka się spod kontroli naukowców. Obdarzony sztuczną inteligencją komputer zwany Red Queen widzi tylko jeden sposób na powstrzymanie zarazy - wytruć całą załogę podziemnej stacji gazem. Wkrótce w laboratorium pojawia się misja ratunkowa - odział komandosów, których zdaniem jest unieszkodliwienie wirusa. Zdanie nie jest łatwe - wciąż aktywny komputer rzuca żołnierzom kłody pod nogi. Co gorsza wirus zmienił personel laboratorium w tłum ludożerczych zombie.

  • Horror sci-fi z Millą Jovovich w roli głównej. Akcja filmu rozgrywa się w "Ulu" - tajnym podziemnym ośrodku badawczym korporacji Umbrella. Na skutek wypadku dochodzi do zainfekowania całej załogi stacji wirusem T (T-virus), który zmienia żywe istoty w kierujące się głodem zombie. Aby zapobiec wydostaniu się wirusa poza obręb "Ula" główny komputer (Red Queen) uruchamia procedurę awaryjną - eliminuje załogę i odcina dostęp do stacji. Grupa komandosów wysłana, aby zapobiec całkowitemu odcięciu stacji, ma na to 3 godziny. W tym czasie musi stawić czoła żywym trupom, psom-mutantom, czy Lickerowi - czworonożnemu mutantowi o długim na 6 stóp języku. Mroczną atmosferę filmu podkreśla doskonała muzyka, którą współtworzył Marilyn Manson.

  • W korporacji wodzącej prym w mieście Racoon City wytwarzającej większość produktów dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku. W podziemnym, ukrytym laboratorium tej korporacji - w Ulu prowadzono badania nad genetyczną bronią - nad Wirusem-T - ktoś rozbił próbówkę z tym wirusem. Zamienił się on ze stanu ciekłego w gazowy. System bezpieczeństwa laboratorium zwany Czerwoną Królową szczelnie zablokował wszystkie wejścia i wyjścia z budynku. Zabił również wszystkich ludzi pracujących w Ulu. Wirus ożywił ciała. Do Ulu została wysłana specjalna grupa ratownicza, aby sprawdzić co się stało i wyłączyć Czerwoną Królową. Nie wiedzą oni o badaniach genetycznych i zombie...

  • Na początku XXI wieku The Umbrella Corporation staje się największą firmą w Stanach Zjednoczonych zajmującą się dostarczaniem technologii komputerowych i produktów medycznych. Jednak główne dochody firmy pochodzą z innego źródła. W supertajnym podziemnym laboratorium nazywanym The Hive trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusem. Kiedy ze zbitej próbówki wirus dostaje się do systemu wentylacyjnego, główny komputer odcina drogę ucieczki pracującym w laboratorium naukowcom. Z pomocą przybywa elitarna grupa komandosów, która ma unieszkodliwić wirusa. Przeszkadza im w tym jednak nie tylko główny komputer, ale także sami naukowcy, którzy zostali zmutowani przez wirus.

  • Korporacja Parasol jest wiodącym w świecie dostawcą technologii komputerowych i produktów medycznych. Jednak głównym źródłem jej dochodów są prowadzone w tajemnicy prace nad technologiami wojskowymi, eksperymentami genetycznymi i bronią biologiczną. W supertajnym podziemnym laboratorium firmy trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusem. Kiedy ze zbitej próbówki wirus dostaje się do systemu wentylacyjnego, Red Queen - główny komputer, odcina drogę ucieczki pracującym w laboratorium naukowcom. Wszyscy giną. Do laboratorium przybywa elitarna grupa komandosów. Mają trzy godziny, żeby izolować wirus. Jego wydostanie się na zewnątrz grozi ogólnoświatową epidemią. Tymczasem w podziemiach czeka nieznany wróg.

  • Korporacja Umbrella jest największym dostawcą technologi komputerowych i produktów medycznych. Właśnie trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusie. Kiedy próbówka z tajemniczym, niebieskim środkiem ulega zniszczeniu, wirus dostaje się do szybu wentylacyjnego. Czerwona Królowa- główny komputer Umbrelli zamyka wszystkie wyjścia. Pracownicy giną. Do laboratorium wezwana jest grupa komandosów, wśród których jest Alice (Milla Jovovich). Grupa ma za zadanie unieszkodliwić i zniszczyć wirusa. Jak się wkrótce okazuje, to nie wirus będzie ich największym zmartwieniem. Jest jeszcze coś gorszego, znacznie potężniejszego i niebezpiecznego.