plakat - Rozmowy nocą (2008)

opisy filmu

(6)
 • "Rozmowy nocą"...czyli o poszukiwaniu drugiej połówki

  Związek jest jak jazda samochodem pod prąd. Nie wiadomo, komu uda się ujść z życiem.

  "Rozmowy nocą" to prawdziwy i zabawny portret pokolenia singli z wielkiego miasta, którzy, wbrew powszechnej opinii, starają się z całych sił znaleźć swoją drugą połówkę pomarańczy. Pogodna i pełna optymizmu opowieść o ludziach stworzonych dla siebie, jednak poszukujących szczęścia na różne sposoby.

  [opis dystrybutora]

 • Kiedy mężczyzna i kobieta stają się dla siebie dwoma przeciwstawnymi biegunami, nie należy za wszelką cenę przyciągać ich do siebie.
  Szczególnie, kiedy dzieli ich właściwie wszystko. Tak jak Matyldę i Bartka. Ona lepi anioły z ciasta i sprzedaje je do galerii. On jest świetnym szefem kuchni, który wciąż czeka na spełnienie swoich zawodowych ambicji. Ona ?zaszczepiła się? na mężczyzn. On wciąż szuka swojej połówki. Ona dokładnie wie czego chce. On ma być tylko częścią jej planu?
  Związek jest jak jazda samochodem pod prąd. Nie wiadomo, komu uda się ujść z życiem.
  Łączy ich głównie to, co najbardziej dzieli, czyli skrajna różnorodność. A także, jeszcze niezdiagnozowana, ale coraz mocniej doskwierająca samotność. Są jednak na tyle niezależni i silni, aby przekuwać słabości w zalety. Ona buduje, więc wymyślną strategię i postanawia dać ogłoszenie, które pomoże osiągnąć upragniony cel. On, raczej dla żartu, szuka bratniej duszy w anonsach towarzyskich. Żadne z nich nie przeczuwa, że mogą być jedynie częścią większego planu?

  [opis dystrybutora]

 • Historia Matyldy (Magdalena Różczka) i Bartka (Marcin Dorociński). Trzydziestoparoletnia kobieta pragnąc mieć dziecko bez konieczności wiązania się z jakimkolwiek partnerem, daje do gazety bardzo osobiste ogłoszenie. Odpowiada na nie... kucharz - Bartek.
  [opis dystrybutora]

 • Matylda zarabia na życie lepiąc anioły z ciasta. Skończyła już trzydziestkę i postanawia więcej z powodu nieszczęśliwej miłości nie cierpieć. Chowa więc cały romantyzm do kieszeni i daje ogłoszenie do gazety. Bartek gotuje w eleganckiej restauracji. Po godzinach pisze książkę kucharską i nie bardzo może spotkać "tę jedyną". W końcu przełamuje nieśmiałość, wertuje rubrykę towarzyską i postanawia odpowiedzieć na ogłoszenie o poszukiwanym ojcu dziecka.. Tak właśnie dochodzi do ich spotkania. Obydwoje nie przeczuwają jeszcze, że są jedynie częścią większego planu…

 • Matylda (Magdalena Różczka) zajmuje się tworzeniem aniołów z mąki i odrobiny soli, zaś Bartek (Marcin Dorociński) pracuje jako szef kuchni w eleganckiej restauracji. Oboje są po trzydziestce, samotni, posiadający ogrom miłości do ofiarowania, lecz żadne z nich nie spotkało tej drugiej połówki. Kobieta postanawia dać ogłoszenie do gazety - nie poszukuje księcia z bajki, tylko mężczyzny... Bartek, znudzony samotnym spędzaniem piątkowych wieczorów, odpowiada na dość intrygujące ogłoszenie w rubryce towarzyskiej.

 • Ona, Matylda (Magdalena Różczka), nie ma szczęścia w miłości, on, Bartek (Marcin Dorociński), też, chociaż wcale się nad tym nie zastanawia. Oboje są piękni i młodzi; na co dzień zajmują się tym, co lubią: ona lepi z ciasta anioły i sprzedaje do galerii i na wystawy, a on pracuje jako szef kuchni; mają przyjaciół, rodzinę, normalne życie. Ona marzy o dziecku tak mocno, że z poduszką pod koszulką udaje ciężarną i chodzi do szkoły rodzenia; on na samotność nie narzeka, chociaż rodzona matka ma go za geja. Połączy ich ogłoszenie, które Matylda publikuje w gazecie. Odpowiada na nie wielu chętnych, ale tylko Bartek przypada jej do gustu. To właśnie on będzie według niej idealnym "dawcą" - mężczyzną, który da jej upragnione dziecko.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe