plakat - Rozmowy nocą (2008)

pressbook

ROZMOWY NOCĄ... CZYLI O POSZUKIWANIU DRUGIEJ POŁÓWKI

Związek jest jak jazda samochodem pod prąd. Nigdy nie wiadomo, komu uda się ujść z życiem.

?Rozmowy Nocą? to prawdziwy i zabawny portret pokolenia singli z wielkiego miasta, którzy, wbrew powszechnej opinii, starają się z całych sił znaleźć swoją drugą połówkę pomarańczy. Pogodna i pełna optymizmu opowieść o ludziach stworzonych dla siebie, jednak poszukujących szczęścia na różne sposoby.

Kiedy mężczyzna i kobieta stają się dla siebie dwoma przeciwstawnymi biegunami, nie należy za wszelką cenę przyciągać ich do siebie.

?Rozmowy Nocą? to opowieść o Matyldzie (Magdalena Różczka) i Bartku (Marcin Dorociński).

Matylda zarabia na życie lepiąc anioły z ciasta. Wie, że szukanie faceta na całe życie to zadanie na... całe życie. Buduje więc wymyślną strategię i daje ogłoszenie do gazety. Bartek gotuje w eleganckiej restauracji Po godzinach pisze książkę kucharską i nie bardzo może spotkać "tę jedyną". W końcu przełamuje nieśmiałość i wertuje rubrykę towarzyską. Obydwoje nie przeczuwają jeszcze, że są jedynie częścią większego planu...
On ? przedstawiciel wymierającego gatunku niepoprawnych romantyków, ale twardo stąpających po ziemi.
Ona ? znalazła już swój sposób na życie, lepi anioły z ciasta i sprzedaje je do galerii.

On ? poeta kuchni, dla którego gotowanie jest odzwierciedleniem fantazji i pragnień, po godzinach pisze książkę kucharską i wciąż czeka na spełnienie swoich zawodowych ambicji.
Ona ? samodzielna kobieta, dla której niezależność stanowi życiową wartość, mieszka z koleżanką nieustannie testującą kolejnych ?facetów swojego życia?.

On ? nie zważając jak piorunujące wrażenie robi na kobietach, wciąż wypatruje wymarzonej połówki, którą mógłby przeprowadzić przez kuchnie i smaki świata.
Ona ? dokładnie wie, czego szuka i nie przewiduje dla Niego znaczącej roli?

?Rozmowy Nocą? to film dla wszystkich tych, którzy na przekór przeciwnościom losu szukają szczęścia, a na swoje problemy potrafią spojrzeć z przymrużeniem oka i uśmiechem.

Scenariusz filmu, autorstwa Karoliny Szymczyk-Majchrzak, jako pierwszy z gatunku komedii romantycznej został wyróżniony nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w prestiżowym konkursie Hartley - Merrill w 2006 roku.

ERNEST BRYLL O FILMIE
POSTACIE
TWÓRCY O FILMIE
opinie i nagrody
multimedia
pozostałe