Shark Tale

plakat - Rybki z ferajny (2004)

opisy filmu

(7)
 • Oscar jest małą, gadatliwą rybką, która marzy o wielkiej sławie. Jednak marzenia zaczynają przysparzać mu sporych kłopotów, kiedy to z pozoru niewinne kłamstewko czyni z niego nieoczekiwanego bohatera. Początkowo zaprzyjaźnione rybki dają się złapać na haczyk historyjki Oscara, a na niego samego spada deszcz sławy i bogactwa. Wydawałoby się, że wszystko idzie gładko... do czasu, kiedy staje się jasne, że historia o byciu obrońcą Rafy to tylko bajeczka dla grzecznych rybek. Z kolei Oscar sam staje się głównym celem połowów - musi zatem dzielnie stawić czoła swojej legendzie, aby nie stracić twarzy w podwodnym świecie.

 • Oskar jest małą rybka o wielkich ambicjach. Marzy mu się sława i bogactwo, ale rzeczywistość jest zupełnie inna - marna praca w Myjni Wielorybów, kłopoty z szefem. Jednak w pewnej chwili się wszystko zmienia - Oskar zostaje obwołany Pogromcą Rekinów i staje się podwodną gwiazdą. Nie wie, że przez swoje kłamstwo ściąga sobie na głowę podwodną mafię rekinów.

 • Oskar pracuje na myjni wielorybów, jest małą rybką pragnącą sławy. Na jego drodze pojawia się Lenny- rekin wegetarianin. Na oczach innych ryb Oskar pokonuje brata Lennego, (na którego tak naprawdę spada kotwica) i od tej pory staje się sławny. Oskar ukrywa prawdę przed swoją przyjaciółką Angie i resztą ryb - przez co uważany jest za superbohatera. Dzięki Lennemu udaję się rybce podtrzymać tą teorię do momentu, gdy zostaje porwana Angie...

 • Oscar, podrzędny skrobacz języków w myjni wielorybów nieoczekiwanie zmienia się w wielkiego bohatera rafy koralowej dzięki małemu, niewinnemu kłamstewku. Aby utrzymać je w tajemnicy Oscar musi zaprzyjaźnić się z rekinem wegetarianinem Lennym.

  Kiedy kłamstwo mimo wszystko wychodzi na jaw, na pomoc Oscarowi w walce z najgroźniejszą rybą w mieście - Donem Lino spieszą Lenny oraz zawsze lojalna przyjaciółka Angie. Jak się później okazało, dzięki tej walce Oscar poznał prawdziwych przyjaciół i odnalazł swoje miejsce na rafie.

 • Historia małej, pozornie wesołej rybki o imieniu Oskar. Niestety Oskar nie jest naprawdę wesoły... Gnębi go to, że ma mnóstwo długów i w ogóle się nie liczy w świecie... Nie mówiąc już o tym, że mieszka na samym dole przepięknej Rafy Koralowej... Pewnego dnia przypadkowo podsłuchuje rozmowę i przechodząc z pieniędzmi na pokrycie długu nie może się opanować - natychmiast stawia pieniądze na konia, który... Przegrywa... Zrozpaczony wie, że stracił cały majątek.. Wtedy zostaje wzięty za pogromcę Rekina, oczywiście przypadkowo... Zaczyna się bajecznie - super dom, popularność, dziewczyna itp. Ale kiedy już wszystko ma, zaczyna doceniać swoją zaniedbaną przyjaciółkę Angie... I wtedy pojawiają się kłopoty, (czytaj Rekiny) oraz zaczyna docierać do Oskara to, że teraz jest nikim.. A wcześniej był kimś.. Na koniec oczywiście przeczynia się do poukładanego życia na drodze relacji: rybki kontra rekiny:)

 • Oscar marzy o szczytach, a co chwilę wpada w kłopoty. Marzy o wielkich pieniądzach, a jest zadłużony. Chcąc sprawić sobie fortunę, zadłuża się jeszcze bardziej oraz wpadł w naprawdę poważne kłopoty.
  Lenny jest synem ojca chrzestnego rekiniej mafii. Tylko że nie jest taki, jakiego chciałby widzieć jego ojciec. Nienawidzi mięsa, chciałby mieć wielu przyjaciół, jest uczuciowy i sympatyczny. Ojciec chce z niego zrobić prawdziwego rekina, ale Lenny nie jest w stanie przejść takiej przemiany.
  Co się stanie, kiedy drogi tych dwóch ryb przetną się?

 • Zawadiaka Oscar pracuje w myjni dla wielorybów, gdzie ma dość niewdzięczne zadanie
  związane z czyszczeniem paszczy klientów. Marzy, by wybić się na czoło mieszkańcom rafy koralowej, by być "kimś". Aby to osiągnąć, gotów jest zrobić wszystko - nawet uciec się do kłamstwa.
  I wykorzystuje nadarzającą się okazję - kotwica spada na żarłacza, Oscar oznajmia wszystkim, że to on, bez niczyjej pomocy, pokonał groźnego rekina. Sława bohatera zaczyna jednak przysparzać gadatliwej rybce kłopotów. Gdy w okolicy pojawia się rekin, rybki natychmiast zwracają się do mężnego Oscara. Nieoczekiwanie Oscar znajduje sojusznika. Żarłacz Lenny, syn wielkiego Don Lino, zajmującego najwyższą pozycję w łańcuchu pokarmowym rafy, skrywa przed współbraćmi swoją mroczną, jak na rekina, tajemnicę - jest wegetarianinem. Dwóch "odmieńców" rafy zaczyna zdawać sobie sprawę, że mogą sobie wzajemnie pomóc.