Sąsiedzi (1976-2018) serial TV

...A je to!

Perypetie sąsiadów Pata i Mata, którzy wspólnymi siłami walczą z usterkami oraz remontem.

Wiesz, kto tworzył ten serial? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Dodaj obsadę i twórców.

Beczka śmiechu dla widzów w każdym wieku. Perypetie dwóch przyjaciół sąsiadów, którzy w każdym z odcinków serialu zmagają się z domowymi usterkami lub miewają dość oryginalne pomysły na usprawnienie działania domowego sprzętu lub chcą ułatwić sobie życie. Dokonują remontów, budują, przebudowują, naprawiają, malują, tapetują, gotują. Zawsze z tym samym skutkiem: totalna klapa. Jednocześnie są zawsze pełni zapału, optymizmu, pozostają zadowoleni ze swego wysiłku. Na uwadze mieć należy fakt, że serial ten, kręcony od ponad 20 lat, bardzo ewoluował. Stąd najpierw spotykamy sąsiadów mieszkających w bloku z wielkiej płyty, następnie posiadają małe, skromne domki. Natomiast w końcówce lat '90 przenoszą się do domu - bliźniaka. Zmieniają się także domowe sprzęty, wykorzystywane narzędzia, otoczenie domów. Pat i Mat pozostają jednak bez zmian. Te same kukiełki o dość mało inteligentnym wyglądzie. Ten sam humor, te same pomysły (na wiele z nich mają już patent z lat poprzednich i zero nauczki z porażki), te same, choć ulepszane, ubrania, ci sami kawalerowie z mnóstwem czasu i zapału.

 • Serial animowany "Sąsiedzi" to chyba jedyna produkcja z mojego dzieciństwa, która na tyle utkwiła mi w głowię, że do dzisiaj uważam ją za arcydzieło. Mimo że serial przeżył zmianę ustroju, a lalkowa animacja jest już uważana za relikt przeszłości, ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 100%

pozostałe informacje o serialu
Sąsiedzi

muzyka:
zdjęcia:
(więcej...)
na podstawie:
(więcej...)
 
oceń twórców
studio:
 • Krátký film Praha - Studio Jirího Trnky
kraje:
Czechy, Czechosłowacja
inne tytuły:
Sąsiedzi, Pat i Mat
 • (tytuł wznowienia) Polska

Pat a Mat na venkově
 • (tytuł serii) Czechy

Pat a Mat
 • Czechosłowacja

Pat a Mat, Pat a Mat se vracejí
 • (tytuł wznowienia) Czechy

(więcej...)
 • Zamysłem autorów było stworzenie serialu dla starszych widzów, okazało się jednak, że dwóch zabawnych i pomysłowych sąsiadów jest w stanie rozbawić wszystkie pokolenia.
 • Dopiero w 1989 roku postaciom nadano imiona.
 • Od 2003 roku jednym z reżyserów serialu jest syn Lubomíra Benesza, Marek. Wznowił on produkcję tej animacji po kilkuletniej przerwie.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o