Open Season

plakat - Sezon na misia (2006)

opisy filmu

(7)
 • Boguś wiedzie idealne życie. W spokojnym miasteczku Timberline, genialny niedźwiedź grizzly korzysta z wszelkich możliwych przywilejów będąc pod opieką przybranej matki Beth strażniczki parku, która kiedyś go uratowała. Boguś delektuje się też urokami sławy, jest bowiem gwiazdą przedstawień organizowanych przez Beth w miejskim amfiteatrze. To właśnie w garażu Beth, Boguś ogląda swoje ulubione programy telewizyjne, jada osiem razy dziennie i śpi w wygodnym łóżku z misiem-maskotką Dinkelmanem. Tak, życie Bogusia wydaje się być idealne - do momentu, kiedy pojawia się w nim Elliot.

  Pierwsza wielka produkcja animowana Sony Pictures w technice CGI.

 • Boguś jest miseim grizzly, ale nie takim zwyczajnym misiem. Otóż za dnia Boguś jest gwiazdą lokalnego programu przyrodniczego, a wieczory spędza w prywatnym garażu dozorcy parku. Wiedzie luksusowy żywot gwiazdora i za nic nie chciałby niczego zmienić. Piękny świat misia zostanie jednak odwrócony do góry nogami, gdy ten pozna Elliota - wychudzonego, pozbawionego jednego poroża jelonka. Elliot nie dość, że mówi bardzo szybko, to na dodatek jest niezłym rozrabiaką i mąciwodą. Chuderlawy jelonek postanawia uwolnić Bogusia z ludzkiej "niewoli" i pokazać mu prawdziwe, dzikie życie. W tym celu zabiera niedźwiadka do lasu, w sam środek puszczy. Szybko okazuje się, że Boguś zupełnie nie radzi sobie w naturalnym środowisku i nie posiada żadnych niedźwiedzich umiejętności. W tym czasie zaczyna się sezon polowań i grupa myśliwych rusza na łowy. Boguś i Elliot decydują się zjednoczyć wszystkie zwierzątka leśne i wypowiedzieć wojnę uzbrojonym przybyszom.

 • Film opowiada o niedźwiedziu grizzly - Bogusiu który tylko z pozoru jest niebezpieczny. Tak naprawdę jest on bardzo miły i mieszka ze swoją "matką" - Beth. Któregoś dnia, poznaje on jelenia Elliotta w dość nietypowych okolicznościach. Elliott został przywiązany do maski samochodu przez kłusownika. Boguś pomaga mu uciec. Życie Bogusia ulega zmianie gdy ulega pokusie i ucieka na noc z domu wraz z nowopoznanym jeleniem. Po tym wydarzeniu zostaje wywieziony do lasu. Tam wspólnie z kolegą próbuje powrócić do domu. Poznaje zwierzęta w lesie, które z początku są dla niego nie miłe jednak gdy to dzięki niemu udaje się przepędzić kłusowników, jest wielbiony.

 • Uroczy i łagodny niedźwiedź grizzly o imieniu Boguś, uratowany kiedyś przez strażniczkę leśną Beth, wiedzie spokojne życie w małym miasteczku. Przyzwyczajony do cywilizacji i wygód coraz bardziej przypomina rozpieszczonego domowego pupila, niż dzikie zwierzę.
  Przypadek sprawia, że poznaje Elliota, wygadanego jelenia, który właśnie wpadł w ręce miejscowego myśliwego.
  Elliot prosi Bogusia, by pomógł mu się uwolnić, ale dobry uczynek nie zawsze popłaca: gdy wdzięczny Elliot namawia Bogusia na nocną eskapadę po mieście, rozbawionym zwierzakom niechcący udaje się zdemolować sklep ze słodyczami. Zapada decyzja - misia i jelenia trzeba wywieźć daleko do lasu, gdzie nikomu nie będą zagrażali.
  I tak poczciwy Boguś, zupełnie pozbawiony instynktu przetrwania, staje w obliczu bardzo dzikiej przyrody. Co gorsza, właśnie zaczyna się sezon polowań i do lasu przyjeżdżają groźni myśliwi. Wydaje się, że Boguś nie ma szans na przeżycie. Ale nie można zawczasu dzielić skóry na misiu...

 • Boguś jest oswojonym niedźwiedziem, który mieszka u pewnej pani pracującej w Straży Leśnej. Wraz z nią jeździ do miasteczka i występuje przed dziećmi. Pewnego dnia Boguś spotyka Elliota, któremu pomaga się uwolnić z niełaski myśliwego. Wieczorem tego samego dnia Elliot przybywa do Bogusia i ramach podziękowań zabiera go na miasto aby zasmakował prawdziwego życia. Boguś się zgadza ale potem tego mocno żałuje, ponieważ wraz z Elliotem nieźle narozrabiali i jego właścicielka podejmuje decyzję o wywiezieniu go do lasu. Gdy Boguś budzi się na łonie natury jest po prostu zszokowany i nie wie jak sobie poradzić w zaistniałej sytuacji, która jest tym gorsza, że za dwa dni zostaje otwarty sezon na polowania...

 • Boguś, udomowiony niedźwiedź grizzly nie posiada instynktu i żadnych zdolności do przetrwania w dziczy. Wiedzie spokojne życie jako atrakcja miasteczka Timberline. Jego świat przewraca się do góry nogami, gdy poznaje Elliota cherlawego, wygadanego jelenia. Niespodziewanie obaj znajdują się w środku lasu - na domiar złego, właśnie rozpoczyna się sezon polowań. Boguś i Elliot muszą współdziałać aby przetrwać. Wyruszają w niezwykła podróż do domu i korzystają z pomocnych rąk i łap, łącząc siły z mieszkańcami lasu, aby wyprowadzić w pole myśliwych i uczynić las bezpiecznym dla jego czworonożnych mieszkańców.
  [opis dystrybutora]

 •  Wychowany przez ludzi niedźwiedź Boguś prowadzi spokojny i sielski żywot w mieście. Łagodny i sympatyczny miś stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Sytuacja zmienia się, gdy zwierzę przypadkowo spotyka jednorogiego psotnego jelenia imieniem Eliot. Ten prosi go o pomoc w wydostaniu się z niewoli. Dobroduszny Boguś postanawia pomóc nowemu znajomemu. Niestety, sam płaci za to wysoką cenę-za karę zostaje przeniesiony do lasu. Szybko okazuje się, że zwierzak nie radzi sobie w nowym środowisku dzikiej puszczy. Co gorsza- nie potrafi znaleźć drogi powrotnej do domu. Boguś i Eliot przeżywają mnóstwo przygód. Pewnego dnia przyjaciołom zaczyna grozić jednak śmiertelne niebezpieczeństwo. Rozpoczyna się bowiem sezon polowań, a  myśliwi ruszają na łowy. Jeleń i jego niedoświadczony towarzysz muszą walczyć o przetrwanie i nauczyć się unikać uzbrojonych intruzów.