Open Season

plakat - Sezon na misia (2006)

pressbook

O filmie

Boguś (Martin Lawrence) wiedzie idealne życie. W spokojnym miasteczku Timberline, genialny niedźwiedź grizzly korzysta z wszelkich możliwych przywilejów będąc pod opieką przybranej matki Beth (Debra Messing), strażniczki parku, która kiedyś go uratowała. Boguś delektuje się też urokami sławy, jest bowiem gwiazdą przedstawień organizowanych przez Beth w miejskim amfiteatrze. To właśnie w garażu Beth, Boguś ogląda swoje ulubione programy telewizyjne, jada osiem razy dziennie i śpi w wygodnym łóżku z misiem-maskotką Dinkelmanem. Tak, życie Bogusia wydaje się być idealne - do momentu, kiedy pojawia się w nim Elliot.

Elliot (Ashton Kutcher) to wychudzony, szybko mówiący jeleń, który przybywa do miasta nieprzytomny, pozbawiony poroża i przywiązany na plandece ciężarówki należącej do fanatycznego myśliwego Shawa (Gary Sinise). Kiedy Elliot odzyskuje przytomność, błaga Bogusia, aby go odwiązał. Niedźwiedziowi trudno przychodzi ignorowanie próśb Elliota i w końcu uwalnia nieszczęsnego jelenia. Okazuje się jednak, że jego dobry uczynek nie popłaca. Elliot idzie za Bogusiem do garażu i namawia go na szaloną noc w mieście, która kończy się tym, że obaj zostają wywiezieni do lasu.

Kiedy Boguś budzi się w głuszy, spanikowany zdaje sobie sprawę z tego, że znajduje się daleko od wygodnego domu. Elliot obiecuje wprawdzie pomóc Bogusiowi w odnalezieniu powrotnej drogi do Timberline, w zamian jednak żąda dla siebie miejsca w zacisznym garażu niedźwiedzia. Oszołomiony Boguś, zupełnie pozbawiony instynktu przetrwania, nie ma wyboru i zgadza się na niezwykłe partnerstwo. W czasie, kiedy ma się zacząć sezon polowań, Boguś i Elliot muszą współdziałać, aby przetrwać. Dziwaczna para wyrusza w niezwykłą podróż, korzystając z pomocnych rąk - łap - i łącząc siły z mieszkańcami lasu, aby wyprowadzić w pole myśliwych i uczynić las bezpiecznym dla jego czteronogich mieszkańców.

Columbia Pictures przedstawia produkcję Sony Pictures Animation Sezon na misia z Martinem Lawrence, Ashtonem Kutcherem, Gary?m Sinise i Debrą Messing w rolach głównych. Reżyseria - Jill Culton i Roger Allers. Scenariusz - Steve Bencich & Ron J. Friedman oraz Nat Mauldin. Producent - Michelle Murdocca. Producenci wykonawczy - John Carls i Steve Moore. Koproducent - Amy Jupiter. Animacja - Sony Pictures Imageworks, Inc. Piosenki - Paul Westerberg, muzyka - Paul Westerberg i Ramin Djawadi.

Od pomysłu do filmu
Poszukiwanie odpowiednich głosów
Prace nad animacją