Shrek (2001)

plakat - Shrek (2001)

opisy filmu

(11)
 • W bagnie żył olbrzym Shrek, którego cenna samotność została nagle zakłócona inwazją dokuczliwych postaci z bajek. Ślepe myszki buszują w zapasach olbrzyma, zły wilk sypia w jego łóżku, a trzy świnki buszują
  po jego samotni. Wszystkie te postaci zostały wypędzone ze swego królestwa przez złego Lorda Farquaada.
  Zdecydowany ocalić ich dom - nie mówiąc już o swoim - Shrek porozumiewa się z Farquaadem i wyrusza na ratunek pięknej księżniczce Fionie, która ma zostać żoną Lorda. W misji towarzyszy mu przemądrzały Osioł, który zrobi dla Shreka wszystko z wyjątkiem... przestania mielenia ozorem. Ocalenie księżniczki przed ziejącym ogniem smokiem okazuje się być najmniejszym problemem przyjaciół, kiedy to zostaje odkryty głęboko skrywany, mroczny sekret Fiony.

 • Dawno, dawno temu w pewnym bajkowym królestwie żył sobie Shrek. I oczywiście jak to w bajkach bywa Shrek był nadzwyczajny, bo był ogrem. Lubił samotność, dopóki na jego drodze nie stanął pewien bardzo pewny siebie, gadatliwy i jakże zabawny Osioł. Shrek wraz z Osłem wyruszyli w długą podróż w celu uratowania pewnej pięknej księżniczki, która bardziej pasuje na dziewczynę z sąsiedztwa. Podróż miała być spokojna, Shrek chciał tylko odzyskać swoje bagno, a tutaj jego najlepszy kumpel nawiązuje romans z pewną gorącą damą, królewną skrywa wielką tajemnicę, a Shrek zakochuje się w niej po uszy. Ale czym byłaby bajka bez jakiegoś wrednego faceta? A więc lord F. bardzo pragnie zostać królem i właśnie dlatego wysłał Shreka po królewnę, ale jak to bywa nie mógł żadną miarą mierzyć się ze Shrekiem o jakże zielonej twarzy. Bajka zupełnie niekonwencjonalna, świetny humor i niezapomniana kreacja Stuhra w roli Osła! I to przesłanie: miłość nawet z pięknej księżniczki zrobi potwora!

 • Animacja komputerowa zrealizowana na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Wiliama Steiga. Tytułowy Shrek jest brzydkim, zielonym ogrem, mieszkającym samotnie gdzieś na baśniowym bagnie. Pewnego dnia na jego terytorium przybywają postacie z rozmaitych bajek i zakłócają jego spokój. Aby uwolnić się od nieproszonych gości Shrek wyrusza na spotkanie ze sprawcą całego zamieszania - złym lordem Farquaadem. Okazuje się, że czeka tam na niego trudne zadanie. Aby odzyskać ziemię musi ocalić z łap smoka uroczą księżniczkę i całą i zdrową sprowadzić do królestwa Farquaadema, aby ten mógł ją poślubić.

 • Główny bohater - Shrek jest niezbyt urodziwym zielonym ogrem, wiodącym spokojny i beztroski żywot starego kawalera, gdzieś na baśniowym bagnie. Ten niezdarny i posiadający swoiste pojęcie higieny bohater jest zadowolony ze swojego życia do momentu, gdy nagle w jego chacie zaczynają pojawiać się postacie znane z rozmaitych bajek. Na ukochanym bagnie Shreka robi się coraz ciaśniej i głośniej i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Okazuje się, że za całym zamieszaniem stoi zły lord, który ma dla Shreka arcytrudne zadanie. Trzeba uwolnić pewną księżniczkę z rąk strasznego smoka...

 • Olbrzym Shrek żył sobie szczęśliwie na bagnach...do czasu, gdy spokój nie został zakłócony inwazją dokuczliwych postaci z bajek wygnanych za swego królestwa przez złego lorda Farqaada. Zdecydowany ocalić ich przedewszystkim swój domek Shrek porozumiewa się z lordem i wyrusza na poszukiwania pięknej królewny Fiony mającej zostać małóżonką Faqaada. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu przemądrzały osioł, który zrobi dla Shreka wszystko... z jednym małym wyjątkiem - zaprzestania nieustającego gadania. Ocalenie księżniczki przed ziejącym ognia smokiem okazuje się być niewielkim problemem, gdy na jaw wychodzi jej głęboko skrywany sekret.

 • Samotny Ogr, nic nie robiący sobie z sąsiadów, których trzyma na dystans dzięki swojej sile i brzydocie, zostaje zmuszony do zmainy swojego trybu życia. Cała masa bajkowych postaci koczujących pod jego domem zmusza go do opuszczenia posiadłości i rozprawienia się ze złym księciem. w tej wyprawie towarzyszy mu gadający osioł, sprawca wielu komediowych spięć w tym filmie. Po dotarciu do zamku księcia, ten wykorzystuje bohaterów do swych niecnych planów porwania i poślubienia królewny. Dzielny Ogr i równie dzielny osioł docierają do królewny, po drodze zwyciężając smoczycę i zabierają królewnę Fionę do zamku. Po drodze wydaży się jednak coś niezwykłego: brzydki Ogr i piękna królewna zapałają do siebie uczuciem. Co powie na to książe, i czy wogóle możliwy jest związek Ogra z dziewczyną? w bajkach wszystko jest możliwe.

 • Film cieszący się ogromną popularnością, z doskonałym dubbingiem w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego - Shrek, i Jerzego Stuhra - osioł. Na bagnach mieszka ogr Shrek, którego samotność zostaje nagle zakłócona przez postacie z bajek. Zostały one wypędzone ze swego królestwa przez złego lorda Farquaada. Zdecydowany ocalić ich dom Shrek na polecenie Farquaada wyrusza na ratunek pięknej księżniczce Fionie, która ma zostać żoną lorda. W misji towarzyszy mu przemądrzały i gadatliwy osioł.

 • Shrek jest zielonym stworzonkiem, które nie lubi hałasu, zamieszania i niespodziewanych gości. Jakie było jego zdziwienie, kiedy do jego zacisza zawitało mnóstwo postaci z sąsiedniego królestwa bajki. Zostali wygnani ze swojego królestwa przez złego Lorda Farquaada i nie będą mogli powrócić do domów, dopóki ktoś nie uratuje narzeczonej Lorda- księżniczki Fiony z łap straszliwego smoka. Shrek wyrusza w niebezpieczną drogę na ratunek Fionie.

 • Dawno, dawno temu żył sobie... wielki, obleśny ogr, nie lubiący towarzystwa i nad życie ceniący sobie swoją prywatność. Pewnego dnia ratuje z opresji rozgadanego Osła, który od tamtej pory nie opuszcza go na krok. Kiedy samotnia Shreka przeżywa nalot bajkowych bohaterów, razem ruszają do Dulloc, z którego owi intruzi zostali wygonieni. Wygrywają miejscowy turniej, w którym nagrądą jest możliwośc oclenia pięknej księżniczki. Wzamian za to włada Dulloc - Lord Farquad obiecuje im, że pozbędzie się nie proszonych gości z samotni Shreka. I wtedy zaczyna się wielka przygoda Shreka, Osła i księżniczki Fiony.

  W drodze do Dulloc między Shrekiem a Fioną powstaje silne uczucie, lecz w wyniku nie porozumienia Shrek oddaje Fionę w ręce Farquada. Jeszcze tego samego wieczoru ma się odbyć ślub Fiony i księcia Dulloc. Czy Shrek pozwoli aby jego ukochana wyszła za mąż za jakiegoś przykurczowatego książulka?

 • Dawno temu, na odludnym bagnie, żył samotnie wstrętny ogr. Miał na imię Shrek. Pewnego dnia jego spokojny dom nawiedziły wszystkie postaci z bajek, które wygnał z ich dotychczasowych kryjówek podły i chciwy lord Farquaad, właściciel zamku Duloc - największej budowli w okolicy. Shrek, który pragnie odzyskać swoją samotnię i zmuszony sytuacją zawiera układ z Farquaadem.

  Zgadza się uwolnić piękną księżniczkę Fionę i sprowadzić ją do Duloc. W zamian za przysługę - Farquaad zwróci Shrekowi jego bagno. Ogr wyrusza na wyprawę w towarzystwie gadającego Osła, który zapałał do Shreka wielką sympatią i gotów jest dla niego na każde poświęcenie, z wyjątkiem jednego. Na pewno nie będzie milczał.

 • Shrek żył sobie szczęśliwie w swojej samotni na bagnach. Do czasu... Jego spokój został zakłócony inwazją dokuczliwych postaci z bajek wygnanych z królestwa przez  złego Lorda Farquaada. Zdecydowany ocalić ich wszystkich, a przede wszystkim swój dom, Shrek porozumiewa się z Lordem i wyrusza na poszukiwanie pięknej Królewny Fiony mającej zostać żoną Farquaada. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu przemądrzały osioł, który zrobi dla Shreka wszystko... z jednym małym wyjątkiem - nie przestanie gadać! Ocalenie Królewny przed ziejącym ogniem smokiem okazuje się być niewielkim problemem. Na jaw bowiem wychodzi jej głęboko skrywany sekret.